Előnyben a HCD Wien

2016.07.24.

HCD Wien - Szombathely Pingvinek 2:0 (1:0; 1:0)

A bemelegítésnél már látni lehetett, hogy a pálya beton alapja nem kedvez a gyors, kombinatív játékunknak. Az első félidő HCD-s rohamokkal kezdődött, a második percben Madlberger egy védekezési hibát kihasználva megszerezte a vezetést a HCD-nek.

A következő percekben az ellenfél fokozta a nyomást a kapunk előtt, de Sipos Pali remek védéseivel nem nőtt a különbség. A félidő második felére sikerült megszokni a pályát és felvenni a ritmust, ekkor már több veszélyes helyzetet is kidolgoztak a srácok, de gólt nem sikerült szerezni. Bosszantó volt, hogy ziccerben többször is "leragadt" a labda, és oda lettek a hatalmas lehetőségek.

A második játékrész első percében egy kontrából Wukitsevits növelte a HCD előnyét. A gól után aztán a kapuja elé szögeztük az ellenfelet, de nem sikerült értékesíteni a helyzeteinket, a bécsiek kapusa szenzációs napot fogott ki. A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a csapatok között, a betonpálya ennyi előnyt jelentett a hazaiaknak. A videós összefoglaló itt elérhető: videó

A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet az ellenfél. Folytatás július 31-én, vasárnap 10:00 órakor Szombathelyen a Pingvin Arénában.