Felnőtt ISHA bajnokság 5. forduló

2017.06.03.

Horobek Fcele - Szombathelyi Pingvinek - 1:6 (0:2, 1:4)
Az elején nem igazán találta a játékát a csapat, az első 10-12 percben nem nagyon jutott el kidolgozott helyzetig. A Horobek jobban támadott, voltak lehetőségeik és ziccereik is, de szerencsére Sipos Pali jó napot fogott ki. A 14. percben Sipos Laci szerzett vezetést, amit fél percen belül Szántó Olivér duplázott meg, ezzel 2:0 volt az állás a félidőben a Pingvineknek.
A második játékrészben egyértelműen az ellenfél fölé nőtt a csapat, és ez gólokban is megmutatkozott. Németh Gergő a 20. percben növelte az előnyünket, majd Szántó Olivér villant kétszer egymás után a 27. és 28. percben. A mérkőzés végén László Levente is lehetőséget kapott a kapuban, ahol remek védésekkel mutatkozott be. A 28. percben a Horobek szépíteni tudott, majd az utolsó perc elején Sipos Laci állította be a végeredményt. 6:1-re nyert a csapat, ezzel visszavágott a május 27-i szombathelyi vereségért.
Gólszerzők: Szántó Olivér 3, Sipos László 2, Németh Gergő 1

Szombathelyi Pingvinek - Mad Dogs 2  2:3 (0:2, 2:1)
Kicsit ellentétes volt a játék, mert a csapat az elejétől kezdve jól játszott, irányította a játékot, mégis a Mad Dogs együttese vonulhatott 2:0-ás előnnyel a szünetre. A rövid pihenő után, 6 perc alatt Tóth Attila és Szántó Olivér góljaival kiegyenlített a gárda, de nem sikerült megszerezniük a harmadik gólt. A 23. percben egy emberhátrányt kivédekezett ugyan a csapat, de a hátrány lejáratának pillanatában egy balszerencsés kipattanót nem sikerült kivédekezni. A hátrálévő időben pedig nem sikerült szépíteni, így egy góllal nyert a Mad Dogs csapata.
Gólszerzők: Tóth Attila - Szántó Olivér 1-1

Ezzel a felnőtt csapat bejezte az alapszakaszt, ahol az 5 játéknapon lejátszott 10 mérkőzésből 5 győzelem, 1 döntetlen és 4 vereség a mérleg. Az RLS csoportban még két fordulót rendeznek, ezek után alakul majd ki a végeredmény. A rájátszást július 1-2-i hétvégén rendezik majd.