3. forduló az U16-os bajnokságban

2018.05.06.

Red Dragons U16 - Pingvinek U16 3 : 22 (1:6, 1:5, 1:11)

A harmadik, egyben utolsó idegenbeli mérkőzésére készült az eddig kifogástalanul szereplő U16-os csapatunk. Ezúttal az altenbergi beton pálya volt a helyszín. Az előjelek alapján titkon Pingvin sikerre számítottunk. Voltak hiányzók, de idén elég erős a keretünk ahhoz, hogy 1-2 játékos hiányát elbírja.

Az első harmadban esélyeshez méltóan léptünk fel, és Philipp Tobler vezérletével vezetést szereztünk. Óriási nyomás alatt tartottuk a hazaiak kapuját, ha a hálóőrük nem véd ennyire jól, már az első harmadban nagy arányú vezetésre tettünk volna szert. Philipp Tobler 3 gólt szerzett az első játékrészben. Az 5. és 6. találatunkat élményszámba menő akciók végén Őri Arvid és Takács Róbert szerezték. Ebben a szakaszban remek passzokkal kergettük az ellenfelet az őrületbe. A szünetre 5 gólos Pingvin előnnyel vonultak a csapatok (1-6).

A második harmadban nagyobb ellenállásra késztetett minket a Red Dragons együttese, ugyan a helyzeteink itt is megvoltak, de a hazaiak kapusa továbbra is jól védett. Zelevics Gergő, Őri Arvid és Gribovszki József jegyezték a Pingvin találatokat. A harmad végén már 9 gólos volt az előnyünk (2-11).

Az utolsó játékrész már igazi Pingvin örömjátékot hozott. Főként Őri Arvid és Zelevics Gergő játszott bomba formában, egymást kiszolgálva, felváltva találtak be az ellenfél kapujába. Mellettük Rózsahegyi Donát, és Takács Róbert iratkozott fel a góllövők listájára. A végeredmény 22-3-as Pingvin siker lett. Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, pazar játékkal nyertük ezt a mérkőzést. A gólszerzőkön kívül a pályára lépő összes játékosunk hozzátett a sikerhez. A kapuban Galambos Benónak nem sok dolga volt.

Gólszerzők: Zelevics Gergő 8, Őri Arvid 7, Philipp Tobler 3, Takács Róbert 2, Gribovszki József-Rózsahegyi Donát 1-1.

A bajnokság félidejében magabiztosan vezetünk, az összes idegenbeli mérkőzésünket sikeresen abszolváltuk. 3 mérkőzésen 3 győzelem, amelyeken 64 gólt szereztünk, 21-et kaptunk. A hátralévő fordulókat már a saját pályánkon játsszuk.

Folytatás május 19-én szombaton a Mad Dogs ellen Szombathelyen.