Az U13-as ISHA bajnokság 2. fordulóját rendezték

2018.04.22.

Stegersbach-ba látogatott az U13-as csapatunk

Tigers U13 - Pingvinek U13   12:1 (6:0, 6:1)
A hazai Tigers vendégeként kezdtünk. A bemelegítésnél már látszott, hogy nehéz dolgunk lesz, mert hazaiak soraiban sok jól korcsolyázó, magasabb, fizikailag erősebb játékos lépett pályára.
4 percig tartottuk magunkat, amikor is egy visszatett labdát ütöttek kapásból a kapunkba. Ezután nagyjából két percenként gólt kaptunk, ezekre sajnos nem tudtunk válaszolni. Nagyon egysíkú volt a játék, hatalmas fölényben játszott a vendéglátó, a félidőben 6-0-ra vezettek.
A második játékrész Tigers emberhátrányokkal indult. Kicsit sikerült közelebb menni a kapujukhoz, voltak helyzeteink is, de betalálni nem tudtunk, mert a kapusuk remekül hatástalanította a próbálkozásainkat. A 17. percben egy elvesztett labda után lekontrázott minket az ellenfél (7-0). A 23. percben mi kerültünk hátrányba, ami megtörte az előző percek lendületét. Az ezt követő 3 percben 3 gólt kaptunk, ezzel már tetemes hátrányba kerültünk (11-0). Az egyetlen találatunkat a 29. percben szereztük. A végén még ütött az ellenfél egyet, a végeredmény 12-1-es hazai siker lett. Teljesen megérdemelt a Tigers győzelme, sokkal jobban akarták a győzelmet, agresszívebbek és gyorsabbak voltak nálunk.

Pingvinek U13 - MadDogs U13 0:4 (0:2, 0:2)
Az április 8-i bécsújhelyi fordulóban elszenvedett vereségért vissza lehetett vágni a Mad Dogs csapatának.
Jól kezdtünk, támadólag léptünk fel a mérkőzés elején, de a meddő fölényünket nem sikerült gólra váltani.
Az 5. percben egy védekezési hibából megszerezte a vezetést az ellenfél. Ezután is mentünk előre, voltak helyzetek, de nem sikerült betalálni, pedig emberelőnybe is kerültünk. Egyszerűen be voltunk oltva gólszerzés ellen. Aztán ahogy lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, és emberelőnyben kaptunk egy teljesen elkerülhető gólt a 14. percben (0-2).
A második játékrész nagyon hasonló volt az elsőhöz. Mi uraltuk a játékot, jöttek a lehetőségek, de most sem sikerült betalálni. A kapusuk a legnagyobb ziccereinket is kivédte.
A 20. percben egy lefordulás után újabb Mad Dogs gól következett (0-3). Ezután egymás után kétszer is emberelőnybe kerültünk, de a forgatókönyv a szokásos volt: kimaradt helyzetek itt, gól a másik oldalon (0-4). Így sima bécsújhelyi siker született egy számunkra hihetetlen balszerencsés mérkőzésen, amelyen a helyzetek alapján legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna.
Folytatás május 6-án Altenbergben a Red Dragons, és a Mad Dogs U13-as csapatai ellen.