Elindult az osztrák U16-os görhoki bajnokság

2018.04.08.

Mad Dogs U16 - Szombathelyi Pingvinek U16 9-20 (2-8, 2-7, 5-5)

A U16-os korosztály nyitó fordulójában az eddigi években a bajnokság meghatározó csapata ellen léptünk betonra a Mad Dogs Arénában. Idén mindenképpen jobb szereplés reményében vágott neki a gárda a szezonnak.

Jól indult a találkozó, rögtön a 2. percben egy szép támadás végén Zelevics Gergő szerzett fonákkal gólt. Aztán egy eladott labdát követően csak kiállítás árán sikerült megakadályozni, ám az ebből megítélt büntetőt kapusunk megfogta, sőt emberhátrányból is gólt szereztünk.
A mieink találatait Zelevics Gergő és Philipp Tobler felváltva szerezték, a harmad második felére Németh Áron és Gribovszki József feliratkoztak a góllövők közé. Az első 20 perc után teljesen megérdemelten vezettünk 8:2-re.

A második harmadban folytatódott a Pingvin parádé. Zelevics Gergő, Németh Áron vitték a csapatot a hátukon, mellettük Markó Bálint és Philipp Tobler voltak eredményesek. A hazaiak nehezen viselték az eredményt, nem riadtak vissza a durva, néha már-már a brutalitást súróló játéktól, amihez a játékvezetők is asszisztáltak, kiváltva ezzel a sok Pingvin szurkoló hangos ellenérzését.
A mieink azonban nem ijedtek meg, parádés játékkal növelték az előnyt lassan 10 gólra. Kapusunk, Galambos Benjamin remek teljesítményt nyújtott, 40 percnyi játék után mindössze 4-szer rezzent meg a háló mögötte. A második játékrész végén 15:4-re vezettünk.

Az utolsó 20 perc már csak formalitás volt. A Mad Dogs kapusának teljesítménye feljavult, ebben a periódusban nagyon sok ziccerünket hárította, a házigazda így elkerülte a kiütést.  A vége 20:9-es Pingvin siker.
Összegzésként elmondható, hogy a csapat remek napot fogott ki a nyitófordulóban: 20 gólt ütöttünk, két harmadon keresztül szenzációs volt a védekezésünk, minden játékosunk legjobb tudását nyújtotta, nem kaptunk emberhátrányban gólt, az első sorunk pedig rendkívül gólerősen játszott.

Gólszerzők: Zelevics Gergő 9, Philipp Tobler 4, Németh Áron-Gribovszki József 3-3, Markó Bálint 1

Folytatás árpilis 22-én Stegersbach-ban a Tigers csapata ellen.