U13-as ISHA bajnokság 6. forduló

2017.06.27.

Szombathelyi Pingvinek U13 - Stegersbach Tigers U13 3:6 (2:3, 1:3)
Nagyon készültek a srácok, hogy a szezonban először, hazai pályán legyőzzék a Stegersbach együttesét. Ennek megfelelően nagy iramban indult az összecsapás. A 2. percben egy kapusról lecsorgó labdát kotortunk az ellenfél kapujába. A 4. percben egy szerencsétlen mozdulatot követően kiegyenlített a Tigers, az 5. percben pedig már ők vezettek. A következő percek mezőnyjátékkal teltek, akadtak helyzetek mindkét oldalon, de gólt szerezni nem sikerült egyik csapatnak sem. A 14. percben egy a térfelünkön elvesztett labda után elkerülhető 5 perces kiállítást és büntetőt ítéltek ellenünk, amit az osztákok gólra váltottak. A mieinket nem törte meg a kiállítás, emberhátrányban sikerült szépíteni: Czóbel Gergely remek labdaszerzásét követően üres kapuba kellett csak beütni a labdát. A féidőre 3-2-es osztrák vezetéssel vonultak a csapatok.
A második játékrész elején Németh Áron parádés szólójával egalizálta az eredményt, 3-3 volt az állás. Kettő gólt szereztünk emberhátrányban! A 17. percben, amikor még mindig eggyel kevesebben voltunk pályán, egy kapu előtti kavarodást követően ismét a Tigers szerzett vezetést, 4-3 volt oda. A 24. percben Németh Áron és az 51-es stegersbach-i összeakaszkodtak a kapunk mögött, a bírók csak a Pingvin játékost látták szabálytalannak, akit ütésért véglegesen kiállítottak. Újra 5 perces hátrányt kellett kivédekezni, ami nem sikerült. Az ellenfél még két gólt szerezve 6-3-ra megnyerte a mérkőzést. A srácok küzdöttek becsülettel, a kiállításaink ugyan jogosak voltak, viszont ismét elég egyoldalú volt a bíráskodás. A másik oldalon szereplő 51-es játékost sorozatban kellett volna büntetniük a játékvezetőknek, ám egyszer sem állították ki.
Gólszerzők: Németh Áron 3

Red Dragons U13 - Szombathelyi Pingvinek U13  1:15 (0:9, 1:6)
Sportszerű mérkőzésen nagy arányú győzelemmel zárta a 2017-es U13-as bajnokságot a csapat. A megszerzett 15 gólon 9 játékosunk osztozott.
A csapat ebben a szezonban nem tudta megismételni a tavalyi jó teljesítményét, a bajnokságban a harmadik helyet szereztük meg. 3 győzelem és 7 vereség mellett volt 2 hosszabbítás utáni vereség. A bajnoki címet toronymagasan a Mad Dogs gárdája szerezte meg.
Gólszerzők: Németh Áron - Szabó Gábriel 3-3, Tárczy Botond - Rózsahegyi Donát 2-2, Simon Máté - Czóbel Barbara - Czóbel Gergely - Iszak-Pataki Gergő - Bakó Barnabás 1-1

Németh Áron a 3., Tárczy Botond pedig a 8. helyet szerezte meg az összesített ponttáblázaton.