Kenderesi u. 4/A Fedett Jégcsarnok
E-mail:
info@pingvinekhoki.hu
Elérhetőség

U13 és U16-os fordulóban szerepeltek a Pingvinek az osztrák görhoki bajnokságban (ISHA)

2017.04.09.

U13-as bajnokság, 1 forduló

Stegerbach Tigers - Szombathelyi Pingvinek: 8-2 (5-0,3-2)
A jeges szezon után, görkorcsolyás edzés nélkül lépett pályára az U13-as csapatunk a vasárnapi szezonnyitón. Egy agresszív, harcos ellenfél ellen szenvedtünk vereséget, nagyon látszott, hogy hiányzik a görkoris tréning, a Tigers csapata már láthatóan előbbre tart ebben. Egy félidő kellett, amíg megszoktuk a görgőket, a második játékrész már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, ahol kétszer is betaláltunk, ennek ellenére nem sikerült szoros eredményt elérnünk.
A csapat két gólját Németh Áron és Pálmai Bálint szerezték Czóbel Gergely ill. Iszak-Pataki Gergő átadásaiból.

Mad Dogs - Szombathelyi Pingvinek: 7-1 (4-1, 3-0)
Rövid szünet után a második mérkőzésen a tavalyi bajnok ellen léptünk pályára. Most már sokkal jobban játszottunk, a 7. percig 1:1 volt az állás, de a félidő végéig 3 gólos előnyre tett szert az ellenfél. A második játékrészben sokat tartózkodunk a kapujuk előtt, voltak helyzeteink is, de azokat nem sikerült gólra váltani. A Mad Dogs kapusa remek formában védett, sok próbálkozásunkat hiúsította meg. A végeredmény fájó, mezőnyben nem volt ekkora különbség a csapatok között.
Az egyetlen gólunkat Németh Áron szerezte Czóbel Gergely asszisztjából.

U16-os bajnokság 1. forduló

Pingvinek - Red Dragons Altenberg - 12-20 (5-6, 2-7, 5-7)
Hasonló volt a helyzet az U16-nál is, mint az U13-ok esetén: görkoris edzés nélkül, több kulcsjátékost nélkülözve állt fel a csapat az első fordulóra. Az kezdő harmad egy gólos Dragons vezetéssel zárult, a másodikban meglépett az ellenfél, a harmad végére már 6 gólos előnyük volt. A záró játékrészt ismét sikerült szorossá tenni, de a Dragons simán nyerte a mérkőzést. Nálunk Zelevics Gergő vitte a hátán a csapatot, a 12 gólunkból 8-at ő szerzett, mellette Őri Arvid játszott még jól, aki 2 gól mellett 3 asszisztot is jegyzett.  Érdekesség, hogy az Altenberg 20 gólját 4 játékos szerezte, akiket képtelenek voltunk levédekezni. Pozitívum, hogy sok gólt lőttünk, de sajnos nagyon sokat is kaptunk.
Gólszerzők: Zelevics Gergő 8, Őri Arvid 2, Tárczy Botond 1, Markó Bálint 1.