U16 ISHA alapszakasz győztesek a mieink!

2023.06.18.

Az alapszakasz utolsó görhoki tornáján hazai pályán vehettünk részt. A torna legfőbb kérdése, hogy az alapszakasz első vagy második helyén végez a Szombathelyi Pingvinek U16-os csapata. Az utolsó forduló előtt csupán 3 góllal volt jobb a gólarányunk, így az első helyről várhattuk az utolsó fordulót, de szoros csata ígérkezett, a másik pályán játszó Lunatic Rockets csapatával szemben az első hely megszerzéséért.

Az első mérkőzésünket a Stegersbach gárdája ellen játszottuk, ahol a támadó játékunkban rengeteget hibáztunk a végletekig kijátszott helyzeteket is mellé tudtuk lőni. Az első harmadban csupán egy gól született, amely Laki Csanád nevéhez fűződik: egy egyéni akciót követően a kapussal szemben már nem tudott hibázni.
A második harmad feléhez érve már a vendég csapat vezetett 2:1 arányban, de mutatott játékban még mi voltunk a jobbak, szerencsére ezt gólokkal is sikerült bizanyítanunk, előbb Bognár Gergely, majd ismét Laki Csanád volt eredményes, így 3:2-es vezetéssel fordultunk az utolsó harmadra.
Az utolsó játékrészben ismét kaptunk egy üres kapus gól, a mérkőzés során már a másodikat, de Fatalin László-nak 6 másodperc alatt sikerült kétszer is mattolnia az ellenfél kapusát, így beállítva az 5-3-as végeredményt.

Az utolsó mérkőzésünket megelőzöen a rivális Lunatic Rockets már lejátszotta mérkőzéseit, így tudtuk, hogy legalább 13 góllal kell nyernünk az alapszakasz győzelem megszerzéséhez. A 95ers Rockets elleni összecsapás 5 percnyi játékot követően 1:0-ás vendég vezetéssel és keserves hazai helyzetkihasználással állt. Szerencsére húzóembereink megrázták magukat és nem ismerve lehetetlen beindították a gólgyártást.

5:1-es vezetéssel mentünk az első szünetre, míg a második játékrészt követően már 10:1-et mutatott az eredményjelző. Szebbnél szebb gólokat lőttünk, felőrőltük az ellenfelünket ebben a játékrészben.

A harmadik harmadban is folytatódott a gólgyártás, 4 perccel a vége előtt már 15 góllal vezettünk, ami már nem változott, így sikerült megnyernünk az alapszakaszt, ahol 11 győzelemmel és 1 vereséggel zártunk. Az egyetlen vereségünket éppen a vetélytársunktól szenvedtük el a legelső fordulóban, Wiener Neustadtban, április 16-án.

A kanadai táblázat első három helyén, Mazzag Bendegúz (48p), Bognár Gergely (40) és Németh Milán (40) személyében  szombathelyi játékos szerepel:

Bosnyák Márkő edzőnk így értékelt: "Minden játékosomnak szeretnék gratulálni az alapszakasz teljesítményhez, hiszen egy rendkívül erős mezőnyt sikerült magunk mögé utasítani, ahol a mérkőzések során 27 játékos számára sikerült játéklehetőséget biztosítani. Készülünk tovább a július 9-i döntőre és reméljük nem találunk ott legyőzőre."

95ers Rockets - Szombathelyi Pingvinek

A playoff tornát július 9-én rendezik Bécsben, ahol a döntőbe jutásért a SPG Styrian Panthers ellen lépünk pályára.