Felnőtt csapatunk újra hazai pályán az RLS-ben

2019.05.19.

Szombathelyi Pingvinek - ISV Tigers Stegersbach 3   5:6 (4:2, 1:4)
A múltkori találkozó után parázs kis meccsre volt kilátás a Tigers 3-as csapatával szemben. Remekül kezdtünk, az első perc végén Zelevics Gergő szerzett labdát a felezővonalnál, kicsit befelé cselezett, majd kilőtte a bal alsó sarkot (1:0). A gólt követően kiegyenlített játékot láthattunk, remek iramú mérkőzést vívtak a csapatok. A 6. perc elején emberhátrányba kerültünk, amelyből egy középpályáról elengedett bombával kiegyenlített az ellenfél (1:1).
A vendégek lendületben maradtak, és a 9. percben megszerezték a vezetést is, egy a felezővonalnál meglőtt labda talált utat a kapunkba (1:2). A 12. percben ismét Zelevics Gergő volt eredményes, hasonló gólt szerzett, mint az elején: korongszerzés után egy remek lövés a bal alsó sarokba (2:2). A 12. perc közepén emberelőnybe kerültünk, ezt kihasználva Sipos László remek távoli bombájával újra a Pingvineknél volt az előny (3:2). A középkezdést követően a mérkőzés legjobbja, Zelevics Gergő palánk mellől, éles szögből szerezte meg harmadik gólját (4:2). A Tigers csapata kapust is cserélt a gólt követően. A félidőben akadtak lehetőségeink, de az eredmény már nem változott (4:2).
A második játékrész nem indult jól, gyorsan emberhátrányba kerültünk, amiből szépített az ellenfél: egy szépen kijátszott támadást követően a rövid felső sarokba ütött be az Tigers csatára (4:3). Megakadt a gólgyártásunk, az újonnan beálló vendégkapus nagyon jól szállt be a meccsbe, remekül védett, a stegersbachiak pedig kiegyenlítettek a 21. percben: egy középtávoli lövés talált utat a kapunk bal alsó sarkába (4:4). Kezdődhetett minden előlről. A mérkőzés vége roppant izgalmas lett. A 29. perc közepén Németh Áron szerzett labdát a Tigers palánkja mellett, amiből Zelevics Gergő meglőtte a 4. gólját, újra előnyhöz juttatva a csapatunkat (5:4). Sajnos sokáig nem örülhettünk, ennek a percnek a végén takarásból kilőtték bal felső sarkunkat, ezzel döntetlen lett újra (5:5). Sajnos a vendégek egy eladott labdát követően még egyszer is betaláltak, amivel lélektanilag nagy előnyre tettek szert (5:6). A végén még mindent megpróbáltunk, lehoztuk a kapust is, volt is kapura lövésünk, de az egyenlítés már nem sikerült, így elszenvedtük első vereségünket a szezonban. Egy remek színvonalú, hajtós mérkőzést láthattunk, de most nem tudtuk megverni a jó erőkből álló, Bundesligában is játszó játékosokból álló Tigers 3 együttesét.
Gólszerzőink: Zelevics Gergő (4), Sipos László (1)

A forduló 2. mérkőzésén:
ISV Tigers Stegersbach 3  - ISV Tigers Stegersbach 2   15:1 (9:0, 6:1)

ISV Tigers Stegersbach 2 - Szombathelyi Pingvinek 1:9 (0:2, 1:7)
A két Tigers egymás elleni mérkőzése alapján lehetett sejteni az erőviszonyokat, bár a Tigers 3 meglepően simán nyerte a derbit. A mérkőzés a kötelező győzelem kategóriájába tartozott, és az ilyen találkozókat a legnehezebb behúzni.
Kicsit nehezen indult a találkozó, nem pörgött úgy a csapat, mint azt tette az előző mérkőzés első félidejében. Mezőnyben fölényben voltunk, de nem sikerült betalálni a vendégek kapujába. A kapusuk vérszemet kapott, jópár bravúrt is bemutatott. Úgy látszott, hogy ezeket a védéseket ellenünk tartalékolta...
Az első gólunkra a 12. percig kellett várni, ekkor egy emberelőnyös szituáció során Őri Arvid palánktól középre adott passzát vágta be Szántó Olivér közelről (0:1). Továbbra is jelentős fölényben voltunk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de a befejezések nem sikerültek. A 15. perc elején Tóth Attila hátraadott passzából szerzett gólt Geosits Levente (0:2). A játékrészben több gól már nem esett így 2:0-ás vezetéssel mentek a csapatok szünetre.
A második félidőben beindult a gólgyártás. Átlag 2 percenként zördült meg a Tigers hálója, akik láthatóan elfáradtak erre a 15 percre. Elsőként Szántó Olivér duplázta meg szerzett góljai számát némileg szerencsés körülmények között, az asszisztot ezúttal Zelevics Gergő adta hozzá (0:3). A sormintát követve Geosits Levente következett, félpályás lövése szerencsén megpattant és így utat talált magának a kapuba (0:4). A 20. percben Sipos László is feliratkozott a gólszerzők közé, Geosits Levente passzát ütötte be szemből (0:5). 2 perccel később egy Horváth Zsombor - Őri Arvid kombinációt követően utóbbi talált be a kapus alatt (0:6). A 23. percben ismét Őri Arvid góljának örülhettünk, ő érkezett menetrendszerűen Zelevics Gergő bal oldali palánk mellőli remek ütemű beadására (0:7). A 24. perc végén Tóth Attila kapusról lepattanó lövését kotorta be közelről Geosits Levente (0:8). 1 perc múlva egy félpályáról elengedett bombával szépített az ellenfél (1:8). A találkozó utolsó percében Őri Arvid fonákkal tette oda remek ütemben a labdát Zelevics Gergő elé, aki közelről nem hibázott. A végeredmény 9:1 lett a Szombathelyi Pingvinek csapatának. A végére hozta a csapat a kötelezőt. Láthattunk szép jeleneteket, voltak remek passzok, de az első félidei teljesítménynél több kell majd a hátralévő fordulóban a Hartberg és a Horobek csapatai ellen június 15-én Hartbergben.
Gólszerzőink: Geosits Levente (3), Őri Arvid (2), Szántó Olivér (2), Sipos László (1), Zelevics Gergő (1)