Felnőtt ISHA bajnokság 4. forduló

2017.05.27.

Szombathelyi Pingvinek - Horobek Fcele 3:4 (2:4, 1:0)
Első alkalommal találkozott ebben a szezonban a két csapat. A szlovénok jól kezdtek, a 8. percben már 4-1-re vezettek. A mieink belealudtak a meccsbe, indiszponáltan, sok hibával játszottak az első félidőben. A játékrész végére aztán meddő fölénybe kerültünk, a szépítés is sikerült, de így is 2 gólos Horobek vezetéssel vonultak a csapatok pihenőre.
A második etapban aztán felpörögtek a Pingvinek, de a megszokotthoz képest még mindig igen sok hiba csúszott támadó játékukba. A 25. percben egy remek Tóth Zsolt - Singer Erik összjáték révén egy gólra feljött a csapat, de az egyenlítés ezúttal elmaradt. A találkozó sportszerű keretek között zajlott, mindössze egy kiállítást kellett elkönyvelnie a zsűrinek.
Gólszerzők: Sipos László, Petényi Róbert, Singer Erik.

Szombathelyi Pingvinek - Stegersbach Tigers 3 6:3 (4:2, 2:1)
A második összecsapást az osztrák Stegersbach 3. csapata ellen játszotta a felnőtt alakulatunk.
Itt már az első perctől kezdve jól összpontosítva játszott a csapat, nem adott esélyt a stegersbach-i fiataloknak. A második percben már 1-1 volt az állás (tőlünk Singer Márk talált be), majd két Tóth Zsolt és egy Sipos László találat után 4-2-es állással vonultak pihenőre a csapatok.
A második játékrészben 5 perc alatt Singer Erik és Sipos László ért el gólt, ebből utóbbi emberhátrányos szituációban esett. A 29. percben emberelőnybe kerültünk, amikor szabálytalan csere miatt minket is kiállítással súlytottak, sőt, büntető lövést ítéltek a Tigers-nek. A büntetőt a csereként beálló László Levente kivédte. A vége 3 gólos megérdemelt Pingvin siker lett.
Érdekesség, hogy a játékvezetők ezen a meccsen nem engedték a keményebb testjátékot, folyamatosan szórták ki a mieinket, akik összesen 16 percnyi büntetést szedtek össze 30 perc alatt.
Gólszerzők: Tóth Zsolt - Sipos László 2-2, Singer Erik, Singer Márk.

Stegersbach Tigers 3 - Horobek Fcele 4:1 (2:1, 2:0)
A játéknap 3. mérkőzésén a Stegersbach ifi csapata megszerezte első győzelmét az első mérkőzés után kis szünettel pályára lépő, fáradt Horobek ellen. A szlovénok a második félidőt gyakorlatilag végig támadták, de az osztrák kapus igen jó formában védett.