Győzelem hosszabbítás után az Eszkimók ellen

2019.11.30.

Nyugati Eszkimók - Szombathelyi Pingvinek 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1) hosszabbítás után
Helyi jég híján, Győrben került megrendezésre az OB III-as bajnokság mindkét vasi csapatot érintő összecsapása. A házigazda a Nyugati Eszkimók csapata volt, aki fogadta a Szombathelyi Pingvineket.

A srácokat – az eseményre való tekintettel – szép számú lelkes szurkoló is elkísérte a megmérettetésre.

A mérkőzés kezdetekor érezhető volt a feszültség, hisz nagy volt a tét, igazi presztízs meccsnek futott (jobban mondva csúszott) neki mindkét gárda. A kezdeti egymásnak feszülés mindkét oldalon kiállításokat hozott, gólt azonban nem.

A második harmad is hasonlóképp folytatódott majdnem a feléig, de ekkor egy Eszkimós kiállítás alatt mégis ők (azaz emberhátrányban) tudtak gólt lőni (1:0). Ez a játékrész ezzel az eredménnyel ért véget.

A harmadik harmadban sem nekünk állt a zászló, hisz még három perc sem telt el, máris megduplázta előnyét az ellenfél (2:0). Úgy tűnt ezzel elszálltak a győzelmi reményeink, ám 27 másodperccel később, – Zelevics Gergő jóvoltából – már a másik hálóőr is megélhette, milyen, amikor a háta mögül kell összeszednie a korongot (2:1). Nem telt bele 40 másodperc és Geosits Levente bevágta az egyenlítő gólt (2:2). A rendes játékidőben már maradt ez az eredmény.

Mivel a bajnokságban minden meccset el kell dönteni, ilyenkor 5 perc hirtelenhalálos (azaz, aki ezen időn belül gólt szerez, az győz és vége a játéknak) hosszabbítás következik, a szabályok szerint 3 - 3 elleni felállásban. Ha ez sem hozna eredményt, akkor büntetőket lőnek a csapatok. De szerencsére hozott és nem is akármilyet, hisz – a másnap születésnapját ünneplő – Singer Márk góljával megnyertük a mérkőzést (2:3).

Igazán jó, tanulságos és fordulatos meccset láthatott a kilátogató közönség. Reméljük, hogy hamarosan idehaza is lehetőség lesz testközelből érezni ennek a férfias és látványos sportnak az izgalmait.

Göncz Szabolcs csapatkapitányunk így összegezte a mérkőzést: "A mérkőzést fegyelmezett játékkal kezdtük. Az elsődleges cél a védekezés összehangolása volt, melynek köszönhetően nem is kaptunk gólt a harmadban. Volt ugyan két nagyszerű kiugrásunk is, de ezeket nem tudtuk gólra váltani. A második 20 percben aztán emberelőnyben játszhattunk, ami nálunk furcsa hagyományként kapott góllal zárult. A harmadik játékrész elején is saját hibánkból hoztuk kapusunkat nehéz helyzetbe. Így két gólos hátrányt kellett lefaragnunk 17 perc alatt. De nem adtuk fel, gyorsan felzárkóztunk. A hosszabbítást talán kis lélektani előnnyel várhattuk, és nem alaptalanul. A vége előtt 32 másodperccel nagyszerű összjátékkal megszereztük a győzelmet. A szombathelyi rangadót megnyerni mindig nagyszerű érzés. A csapat jól működött, mindenki tette a dolgát, és ez meghozta az eredményt is. Persze jobb lett volna rendes játékidőben megszerezni a 3 pontot, de a 2 ponttal is elégedettek vagyunk
A kapusteljesítményünkkel és a védekezésünkkel nem volt gond. A támadásépítésünkön és a helyzetkihasználásunkon azonban még van mit csiszolnunk."

Így látta a mérkőzést a remek napot kifogó kapusunk, Sipos Pál: "Nagyon koncentráltan kezdtük a mérkőzést, fontos volt, hogy ezt végig magas szinten tudtuk tartani. A harmadik harmadig görcsösen játszottunk, elől nem sikerült semmi. De aztán az első gól feloldotta a csapatot és minden bejött.
Jobban bírtuk a mérkőzést, mint az Eszkimók, ez volt a legnagyobb különbség a mérkőzés végén. Mentálisan és fizikálisan is erősebbek voltunk.
A szurkolóink fantasztikusak voltak! Mintha lett volna még egy játékosunk a pályán. Csak jött és jött az erő tőlük. A harmadik harmad előtt felnéztem rájuk a lelátóra, megláttam a sok ismerős arcot és arra gondoltam: "nyernünk kell! Az nem történhet meg, hogy itt veszítsünk!"
Szerintem mindenkiben ez az erő dolgozott. A hosszabbításban jobbak voltunk, végig mi támadtunk, nekünk voltak lehetőségeink, csak idő kérdése volt a harmadik gól. Szerencsére sikerült meglőnünk.
"

Gólszerzőink: Zelevics Gergő, Geosits Levente, Singer Márk

A felnőtt csapat következő mérkőzése 2019.12.20-án 21:00-tól lesz Zalaegerszegen a Vasas ellen.

Addig is kövessetek minket itt és a Facebookon!