Helyzetjelentés az OB III-ból

2020.03.01.

OB III-as csapatunk az alsóházba kényszerült az alapszakasz után a Nyugati Eszkimókkal és a Debrecennel együtt. Mindkét csapattal két mérkőzést vívunk az alsóházban, a négyből három találkozón már túl vagyunk – vegyes eredményekkel.

Szombathelyi Pingvinek - Nyugati Eszkimók 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Nem kezdődött jól az alsóházi rájátszás számunkra, a Nyugati Eszkimók elleni első találkozón 4:6 arányban szenvedtünk vereséget. Csapatunk sokáig jól tartotta magát, azonban kulcsjátékosaink hiánya és az összeszokatlanság megbosszulta magát.
Gólszerzőink: Zelevics Gergő 2, Sipos László, Németh Richárd

Nyugati Eszkimók - Szombathelyi Pingvinek 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Az Eszkimók elleni második mérkőzésnek szintén vereség lett a vége Győrben. A mérkőzésen felváltva estek a gólok, sokáig vezettünk, de végül a szerencsésebb Eszkimók örülhettek a végén. A végeredmény 5:3 lett.
Gólszerzőink: Zelevics Gergő, Geosits Levente, Nagy Máté

Szombathelyi Pingvinek - Debrecen 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
A harmadik találkozónkra Zalaegerszegen került sor a Debrecen ellen. A hosszú utazást nem tudta feldolgozni a vendégcsapat, álmosan kezdtek, mi viszont élesebbek voltunk, így az első harmad után már 3:0-s előnnyel jöhettünk le a pályáról. A második harmadban tovább nőtt az előny, két gólunkra csak egy találattal tudott válaszolni a Debrecen. A harmadik harmadban hiába lőttek két gólt a vendégek, ez már csak a szépítésre volt elég, 6:3-ra győztünk.
Gólszerzőink: Németh Richárd 2, Göncz Szabolcs, Geosits Levente, Tóth Zsolt, Sipos László

A bajnokságból még egy mérkőzésünk van hátra, április 4-én Debrecenbe utazunk. A hosszú túra után kezdődik az in-line szezon, ahol ismét a Regionalliga-ban leszünk érdekeltek.

A galériában látható fotók a Debrecen elleni mérkőzésen készültek február 28-án. Köszönet érte Faragó Gábornak.