info@pingvinekhoki.hu
Elérhetőség

Nagy Pingvinek a 66-os kupán

2021.03.13.

Felnőtt csapatunk meghívást kapott a Soproni Jégtörőktől, ahol 5 csapatos, kispályás tornát szerveztek 66-os kupa néven.

A mieinken kívül, egy budapesti, egy győri, egy mosonmagyaróvári és természetesen a házigazda soproni csapat képviseltette magát. A sorsolás:

A Jégkorongszövetség által kiírt bajnoki fordulóktól sokban eltértek a szabályok, de mivel ez saját kezdeményezés, ez teljesen megengedett. Többek közt volt kapus és les, engedélyezett a pattintott lövés és a gólok után középen történő korongbedobással (bulival) folytatódott a 2x10 perces félidőkből álló, futóórás játék. Azaz sokkal jobban hasonlított a nagypályás hokira ez a 3-3 elleni megmérettetés.

A csapatok az alapszakaszban, körmérkőzéses formában (mindenki mindenki ellen) léptek jégre egymás ellen, ahol a győzelem 2, a döntetlen 1-1 és a vereség 0 pontot ért. Ez alapján alakult ki a helyosztók csapatkiosztása.

Pingvinjeink az első mérkőzésükön, melyet a győri Iron Coks csapata ellen vívtak, még az összeszokottság hiányával, a szabályok integrálásával küzdöttek. Ez a mérkőzés így, 4:4-es döntetlennel zárult.
Gólszerző: Zelevics Gergő (4)

A második meccsen a fővárosi gárda ellen léptek jégre, akik kicsit harcosabb hokit játszottak és ez meg is lepte a mieinket, de végül szoros 3:2-es eredménnyel zártak.
Gólszerző: Zelevics Gergő (3)

A harmadik összecsapásra, a Jégtörők ellen került sor. Náluk az összeszokottság és a hazai pálya előnye maximálisan érezhető volt. Sokáig vezettek is, de a végén sikerült ember feletti hajrával megfordítanunk az eredményt és egy roppant fontos 5:4-es győzelmet bezsebelnünk.
Gólszerző: Zelevics Gergő (5)

Az alapszakasz utolsó fordulóján az Óvári Jégsárkányok voltak ellenfeleink.
„A kicsit lassabban mozgó csapat ellen nehezen ment a játék, vissza kellett lassulnunk hozzájuk, mert nem jöttek be a cselek” mondta el Zelevics Gergő (aki ez idáig a csapat összes gólját egyedül szerezte). A mérkőzést végül 6:4-es győzelemmel hoztuk.
Gólszerzők: Kovács András (1), Zelevics Gergő (5)

„Ezzel a veretlen mérleggel, már biztosak voltunk abban, hogy az első helyért fogunk játszani, csak még nem tudtuk kivel.” nyilatkozta Kovács András, aki ekkor már szintén feliratkozott a góllövőlistára.

Végül úgy alakult, hogy a házigazdákkal játszhattunk a kupagyőzelemért.
Ezen a meccsen már nyoma sem volt a kapkodásnak és végig kontrolláltuk a játékot. Ezt remekül mutatja az 5:2-es végeredmény is, amely egyben a bajnoki címet is jelentette a 6 fő mezőnyjátékossal és egy kapussal kiálló csapatunk valamint idén 30 éves klubunk számára.
Gólszerzők: Kovács András (2) Zelevics Ferenc (1), Zelevics Gergő (3)

Játékosok:
(felső sor balról-jobbra) Kovács András, Galambos Benjamin (kapus), Zelevics Gergő, Zelevics Ferenc