Női U25 Debreceni túrán a lányaink

2022.01.08.

Debreceni Hoki Klub - Szombathelyi Pinkvinek 9:1 (5:1, 2:0, 2:0)
Női U25/B bajnoki mérkőzés, Debrecen. Játékvezetők: Darabos Krisztofer, Filep Róbert

Szombathelyi Pinkvinek: Dömötör Boglárka - Kőhalmi Júlia, Jagodics Adél, Fullár-Komatits Gertrúd, Horváth Csenge, Fullár Emma, Tausz Hanna, Veres Boglárka, Bakó Boglárka, Horváth Júlia, Török Lilla Mária, Péntek Barbara
Edzők: Bosnyák Márkó, Benkő István

Női játékosainkra idei második mérkőzésükön egy hosszú túra várt, hiszen Debrecenben lépett pályára a Pinkvinek csapata.
A szombati mérkőzésre már pénteken elindultak a lányok, és Debrecenben töltötték az éjszakát.
A reggelit követően a csapat első útja a jégcsarnokba vezetett, ahol 11 óra 55 perckor a debreceniek női csapata látta vendégül mieinket.

Nem indult jól a találkozó, a mérkőzés első percét követően már kétszer zördült a hálónk. Szerencsére az első harmadban sikerült szépítenünk Fullár Emma révén, aki egy közeli kipattanót lőtt be a hazai hálóba. Ezt követően még kapuvasig is jutottunk, de így is 5:1-es hazai vezetéssel mehettünk pihenőre.

A szünetben sikerült rendeznünk a védekezésünket, és a mérkőzés hátralevő részében sokkal zártabban védekeztünk, feljavult a kapusteljesítményünk is, és többször is veszélyesek tudtunk lenni kiugrásokból.

Játékosaink rengeteget korcsolyázva hősiesen küzdöttek a mérkőzés teljes ideje alatt. A második és harmadik harmad során csupán csak 2-2 gólt sikerült szereznie a hazaiaknak, amire lányainknak sajnos nem sikerült góllal válaszolnia. A mérkőzést 9:1-re a DHK csapata nyerte.

Bosnyánk Márkó edző véleménye a találkozóról: "Maximálisan elégedett vagyok a lányok akaratával, küzdésével, valamint a mutatott játékkal. Rengeteget fejlődtünk az első mérkőzés óta, és külön öröm, hogy csapatként tudunk pályára lépni minden egyes mérkőzésünkön. Gratulálok mindenkinek, csak így tovább"

Gólszerzőnk: Fullár Emma