Női U25 Elrajtolt a bajnokság

2022.10.09.

Szombathelyi Pinkvinek - Lizards 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Női U25/B csoportos bajnoki mérkőzés, Szombathely. Játékvezetők: Koós Zoltán, Németh Áron

Szombathelyi Pinkvinek: Dömötör Boglárka, Ritecz Patrícia, Fullár Emma, Jagodics Adél, Horváth Júlia, Péntek Barbara, Tausz Hanna, Kőhalmi Júlia, Nagy Luca Réka, Fullár-Komatits Gertrúd, Mazzag Sarolta Anna, Takács Dorottya Júlia, Lakics Ketrin Mária, Török Lilla Mária, Friedl Rebeka Anna, Bacsák Viktória
Edzők: Geosits Levente, Csergő István

Nagy várakozással és bizakodó játékosokkal vártuk a 2022-2023-as szezon első összecsapását a várpalotai Lizards együttese ellen.

Kicsit idegesen kezdtük a találkozót, beszorultunk a kapunk elé, és Dömötör Bogi kapusunknak többször hatástalanítania kellett a vendég próbálkozásokat. Kemény csata volt, a lányok nem kímélték magukat egyik oldalon sem, felváltva jöttek a kiállítások. A második előnyünket a 13. percben gólra váltottuk: Kőhalmi Juli távoli lövésébe Fullár Emma nyúlt bele remek ütemben (1:0). Két perc múlva jött a válasz: egy a kapunk mögül középre adott korongot vágtak be kapásból a hálónkba (1:1). A 19. perc elején újra nálunk volt az előny, nagyon hasonló módon találtunk be, mint az első esetében: ismét Kőhalmi Juli bombázott kapura, ismét Fullár Emma változtatta meg a korong irányát szenzációs ütemben (2:1).

A második harmad elején beszorítottak minket a vendégek, de Dömötör Bogi nagyszerűen védett. A 23. percben sajnos ő is tehetetlen volt, közelről nagy erővel lőtték ki a hosszú sarkot a várpalotaiak (2:2). A 27. percben Tausz Hanna iramodott meg a kapunk mögül, elszlalomozott a teljes mezőny mellett, majd hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba (3:2). Továbbra is nagy volt a küzdelem a jégen, a lányok nem ismertek elveszett korongot. Jöttek is a kiállítások mindkét oldalon. A 37. percben ismét Tausz Hanna volt eredményes, ezúttal emberelőnyből: Török Lilla átadásából lőtte ki a rövid sarkot (4:2). A játékrész vége előtt kapust cseréltünk, Ritecz Patrícia kapott bizalmat.

Az utolsó harmadban is a küzdelem dominált, mindkét oldalon elkésett szerelések, ütközések jellemezték a találkozót, ami miatt sok volt a kiállítás. Kapusunk nagyon jól szállt be a játékba, hibátlanul tette dolgát. A végeredményt Fullár Emma állította be, aki az 58. percben Horváth Juli tökéletes ütemű indításával lépett ki, és a kapus előtt elhúzva, fonákkal tette vissza a korongot a hosszú oldalon (5:2).

Geosits Levente edzőnk így értékelte a látottakat: "Az első harmad döcögősen indult, mindenkiben volt egy kicsi kezdeti kapkodás és stressz. Később - talán az első gólunk miatt - már odafigyelőbbek és pontosabbak voltunk. A második játékrész elején elvesztettük a 2-1-es előnyünket, viszont nem remegtünk meg és egy további emberelőnyös helyzetből sikerült azt a harmadot is megnyernünk. Az utolsó 20 percben tovább javult a tendenciánk, szinte alig járt a mi harmadunkban a korong. Lélektani fölénybe is kerültünk és a lábainkban is több volt még. A győzelmünk okai szerintem a jó emberelőny kihasználás és a kapusaink -Bogi és Patrícia- kiváló kiváló teljesítménye voltak."

Gólszerzőink: Fullár Emma 3, Tausz Hanna 2

Fotók: Németh Milán