Női U25 Első győzelmünket arattuk

2021.11.28.

Tatabányai Polipok - Szombathelyi Pinkvinek 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Női U25/B bajnoki mérkőzés, Budapest. Játékvezetők: Koszta Mónika, Eperjessy Zsombor

Szombathelyi Pinkvinek: Dömötör Boglárka - Fullár Emma, Tausz Hanna, Jagodics Adél, Horváth Júlia, Péntek Barbara, Török Lilla, Bakó Boglárka, Bacsák Viktória, Veres Boglárka, Sánta Lili, Radimeczky Ágnes, Fullár-Komatits Gertrúd
Edzők: Benkő István, Csergő István

Nagyon várták már a lányok, hogy újra jégre léphessenek, hiszen hosszúra sikeredett a pihenő az FTC elleni mérkőzést követően.

A találkozó első harmadában mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a jól védő kapusok rendre megállították a korongot a gólvonal előtt. Kiegyenlített volt a játékrész, és habár az ellenfél többször lőtt kapura a mi próbálkozásainkban több volt a veszély, a tatabányai kapus nagy bravúrokat bemutatva mentette meg góltól a kapuját. A 18. percben emberelőnybe kerültünk. Habár jól játszottuk meg a fórt, de nem sikerült vezetéssel szünetre mennünk (0:0).

Második felvonásban érezhető volt fiatal játékosaink jó erőnléti állapota, sokat korcsolyázva, szebbnél szebb helyzeteket alakítottak ki, de továbbra sem ment a góllövés. Jó támadójátékunknak köszönhetően ellenfelünk sokszor csak szabálytalanul tudott megállítani minket. Egy kettős emberelőny során végre megtört a jég, és két hatástalanított lövést követően, a harmadik próbálkozásra megszereztük a vezetést (0:1).

Az utolsó harmadban is kiegyenlített erők küzdelme folyt a jégen, mindkét kapusnak akadt dolga bőven. 8 perccel a vége előtt a Polipok egy szerecsétlenül csapódó lövésnek köszönhetően kiegyenlítettek (1:1), ismét nyílt lett a találkozó. A mieink a bekapott gólt követően nem estek össze, folyamatos nyomás alá helyezték ellenfelüket. Az 56. percben ismét emberelőnybe kerültünk, edzőink pedig kikérték az idejüket, mint utóbb kiderült, ideálisan időzítve. Egy perc múlva pedig már gólt szereztünk, amire a hátralévő időben nem tudtak a vendéglátók válaszolni (1:2). Így a női gárdánk nagy csatában megszerezte története első győzelmét.

Benkő István edzőnk értékelése:
"A lányok a mérkőzés első pillanatától betartották a taktikában megbeszelteket. Védekezésben mindenki tette a dolgát, támadásban pedig rendre veszélyesek tudtunk lenni. Mai napon kapusunk, Dömötör Bogi nem ismert lehetetlent, szenzációs formában védett. A csapat egy pillanatra sem tört össze a bekapott gól után, profikat megszégyenítő módon ment vissza a pályára, és szerezte meg újra a vezetést, ezzel pedig a győzelmet is. Nagyon büszkék vagyunk a lányokra, mert igazi CSAPATKÉNT dolgoztunk, és mindenki alárendelte az egyéni teljesítményét a közös célért. Szívből gratulálok a játékosoknak!
A mai történelmi siker az egész klub érdeme, a vezetőségtől az edzőkön keresztül minden korosztályos csapat kivette a részét belőle! Öröm volt látni, hogy a hosszú évek után több generációból is kimaradt, majd a szezonban "újrakezdő" női játékosaink a jővő nagy reménységeivel közösen érték el ezt a remek eredményt."

Gólszerzőink: Péntek Barbara, Fullár Emma

Folytatás december 4-én, szombaton immár "hazai" pályán a White Sharks gárdája ellen.