Női U25 Győzelem az Angels ellen

2022.12.11.

Szombathelyi Pinkvinek - Angels B 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Női U25/B bajnoki mérkőzés Szombathely. Játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pinkvinek: Ritecz Patrícia - Fullár-Komatits Gertrúd, Fullár Emma, Bacsák Viktória, Márffy Zsófia, Takács Dorottya, Németh Édua, Török Lilla, Horváth Anna, Kőhalmi Júlia, Nagy Luca, Friedl Rebeka
Edző: Geosits Levente

Közel egy hónap kihagyás után lépett jégre női U25-ös csapatunk, hazai pályán fogadtuk a dunaújvárosi Angels gárdáját.

Az első játékrész viszonylag eseménytelenül telt, keveset korcsolyáztunk, nem volt lendületünk és nem igazán tudtuk felvenni a játékunk ritmusát. Kiegyenlített játék folyt a jégen, a kapuk viszonylag kevés alkalommal forogtak veszélyben. Gól nem is esett az első 20 perc folyamán (0:0).

A második harmadban aztán felpörögtek az események. 5 percen belül mindkét oldalon megzörrent a háló: a 23. percben beszorultunk a harmadunkba, nem tudtunk felszabadítani, és egy kapu mögül visszatett korongot ütöttek be a vendégek (0:1).
A 26. percben Horváth Anna lépett ki a jobb szélen és hatalmas gólt ragasztott a rövid felső saroba (1:0). A 28. percben Fullár Emma ugrott ki, lövését az Angels kapusa védte, de a kipattanót a második hullámban érkező Horváth Anna lőtte be a hosszú oldalon (2:1). Felpörgött a meccs, nagy küzdelem folyt a jégen. A mieink harciasan játszottak, néhol túlságosan is, jöttek az emberhátrányok, de ezen az délutánon a védekezés nagyon jól működött, mind a négy védőnk kifogástalanul tette a dolgát. Ha pedig rajtuk túljutottak, akkor kapusunk, Ritecz Patrícia hatástalanította a vendégek próbálkozásait. A csatárok közül Fullár Emma volt elemében, de a kiugrásai ezúttal nem voltak eredményesek. A 38. percben kettős hátrányba kerültünk, amit mesterien hatástalanítottunk, és nem tudott a vendég gárda kiegyenlíteni (2:1).

A harmadik etapban folytatódott a küzdelem, minden egyes korongért ádáz harc folyt, a lányok kitették a szívüket a jégre. A vége izgalmassá sikerült, mivel emberhátrányba kerültünk, az Angels pedig kapus lehozatallal próbálkozott, de a mieink nem engedték már kiénekelni azt a bizonyos sajtot... Egy góllal nyertünk és sikerült visszavágni a dunaújvárosi vereségért (2:1).

Gólszerzőnk: Horváth Anna (2)

Geosits Levente edzőnk így értékelt: "Büszke vagyok a lányokra, ma mindenki kitett magáért és megérdemelten zsebeltük be a három pontot. Megpróbáltató volt, hogy két sorral játszottunk, de végig fent tudtuk tartani a meccs iramát. Sőt, még letámadásban is sikeresek voltunk.
A meccs hajrájában egy góllal vezettünk, nagy nyomás volt rajtunk. A védekezésünk példamutató volt, sok korongszerzésünk volt illetve Patrícia is remekelt a kapuban, így meg tudtuk őrizni az előnyünket.
Reméljük, hogy ezt a lendület tovább tudjuk vinni a következő meccsekre. Gratulálok Horváth Annának a két szerzett góljához."