Női U25 Győzelemmel folytatódott a pontvadászat

Szombathelyi Pinkvinek - Tatabányai Polipok (0:2, 3:0, 2:2)
Női U25 B csoportos bajnoki mérkőzés. Játékvezetők: Bosnyák Márkó, Németh Áron

Szombathelyi Pinkvinek: Ritecz Patrícia, Fullár-Komatits Gertrúd, Fullár Emma, Jáger-Magyar Eszter, Jagodics Adél, Takács Dorottya Júlia, Lakics Ketrin Mária, Török Lilla Mária, Kariusz-Horváth Panna, Horváth Anna, Bacsák Viktória, Kőhalmi Júlia, Horváth Júlia, Papp Hanna Eszter, Péntek Natália, Németh Zita, Mazzag Sarolta Anna, Tarcsi Fanni, Tausz Hanna, Márffy Zsófia
Edzők: Tarcsi Dániel, Geosits Levente

Két idegenbeli összecsapás után az alapszakasz 4. mérkőzésén hazai pályán lépett jégre a női U25-ös csapatunk. Majdnem négy sorral kezdtük a találkozót, sok újoncot is köszönthettünk.

Nem kezdtük jól a találkozót, látszott, hogy nem igazán állt még össze a játékunk, pontatlanok voltunk, keveset korcsolyáztunk. Az ellenfelünk összeszedettebb volt, és a 7. percben egy szépen eltalált lövéssel a vezetést is megszerezték (0:1). Továbbra sem találtuk a formánkat, idegesen, pontatlanul játszottunk, a legnagyobb helyzeteket is elpuskáztuk. A vendégek veszélyes lövésekkel próbálkoztak, de kapusunk, Ritecz Patrícia remekül fogta ezeket. A 16. percben a Polipok a legjobb játékosuk révén egy, a kapusunkról lepattanó lövést követő ismétléssel már kettővel mentek (0:2). Kellett a szünet, hogy rendezni tudjuk a sorainkat.

A második harmadra érezhetően sokkal harcosabban jöttek ki a lányok és 1 perc elteltével megszületett az első gólunk: Kőhalmi Júlia távoli lepattanó lövését Török Lilla ütötte be közvetlen közelről (1:2). Továbbra is sorra érkeztek a jobbnál jobb lehetőségek, de a vendégek kapusa hárította ezeket. A 25. percben Fullár-Komatits Gertrúd a tatabányai kapu mellől adott középre egy korongot, amit Horváth Anna vágott be könyörtelenül közelről (2:2). Élesedett a meccs, fokozódtak az izgalmak, soroztak a kiállítások mindkét oldalon. A 35. percben emberelőnyben játszottunk, amikor Mazzag Sarolta lecsapott egy lecsorgó korongra, majd a kaput megkerülve a hosszú oldalon behúzta a harmadik találatunkat (3:2). Szemfüles gól volt. A következő percek ismét a büntetésekről szóltak, a 36. percre kettős hátrányba kerültünk, de szépen kivédekeztük, és a szünetig az eredmény már nem változott (3:2).

Az utolsó játékrész első felében jobbára mezőnyben folyt a játék, kiegyenlített küzdelmet láthattunk a jégen. Az 50. percben Horváth Júlia középre adott átadására Mazzag Sarolta érkezett menetrendszerűen, aki közelről okosan helyezve szerzett gólt (4:2). Sokáig nem késett a válasz: 1 percen belül eladtuk a korongot a harmadunkban, amiből a vendégek közelről gólt szereztek (4:3). Ismét teljesen nyílt volt a meccs, sőt még az 51. percben emberhátrányba is kerültünk. Ám ezt a hátrányt jól sikerült megjátszani, ugyanis Horváth Anna elcsípett egy korongot a védő harmadban, majd remek szóló után hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba (5:3). A vendégek nem adták fel, minden erejükkel megpróbálták a szépítést, ami az 56. percben egy, a támadó harmadban eladott korong utáni kontrát követően sikerült is (5:4). Az utolsó bő 6 perc nagyon izgalmassá sikeredett, de ügyesen kivédekeztük, így nagy csatában megszereztük a második győzelmünket.

Izgalmas, ki-ki mérkőzést láthattak a csarnokba kilátogató szurkolók. Az első harmad után összekapta magát a csapat és a második harmadbeli parádés támadójátékkal és kiváló kapusteljesítménnyel megalapozta a sikert. Kiemelendő a  küzdés, nem ismertünk elveszett korongot, de amin mindenképpen javítani kell, hogy a ki nem kényszerített hibák számát csökkentsük, mert a vendégek három gólját is a mi hibánk előzte meg.

Gólszerzőink: Horváth Anna - Mazzag Sarolta 2-2, Török Lilla 1

Fotók: Németh Milán (U16)