Elérhetőség

Női U25 Hazai siker a DVTK ellen

2022.01.16.

Szombathelyi Pinkvinek - DVTK Jegesmedvék 5:4 (3:0, 0:1, 2:3)
Női U25/B csoportos bajnoki mérkőzés. Zalaegerszeg. Játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pinkvinek: Dömötör Boglárka - Sánta Lili, Veres Boglárka, Radimeczky Ágnes, Fullár Emma, Török Lilla Mária, Bacsák Viktória, Fullár-Komatits Gertrúd, Horváth Csenge, Tausz Hanna, Péntek Barbara, Nagy Luca Réka, Horváth Júlia, Jagodics Adél
Edzők: Benkő István, Csergő István

Szombathelyi Pinkvinek: Dömötör Boglárka - Sánta Lili, Veres Boglárka, Radimeczky Ágnes, Fullár Emma, Török Lilla Mária, Bacsák Viktória, Fullár-Komatits Gertrúd, Horváth Csenge, Tausz Hanna, Péntek Barbara, Nagy Luca, Horváth Júlia, Jagodics Adél

Pénteken elmaradt a Jégvirágok elleni vasi rangadó, így pihenten várták a lányaink a Diósgyőr elleni fellépést. Nagy Luca személyében újoncot avattunk a találkozón, első alkalommal öltötte magára a csapat szerelését.

Remekül kezdtük az első harmadot, folyamatosan nyomás alatt tudtuk tartani a vendégek kapuját. A lányok nagyon felszívták magukat, küzdöttek, hajtottak, és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A nagy fölényünk a 8. percben érett góllá, ráadásul emberhátrányos játékban. Horváth Júlia szerzett meg egy korongot a kispad melletti palánknál, okosan belőtte a védők mögé, a lendületből érkező Fullár Emma pedig egy igazítás után a kapus mellett kilőtte a hosszú sarkot (1:0). Továbbra is jól játszottunk, de a befejezések nem sikerültek. Az ellenfél alig-alig jutott el a támadó harmadunkba ebben a szakaszban. A 16. percben a mélységbe visszakorcsolyázó Tausz Hanna szerzett meg egy korongot a saját harmadunkban, amivel pazarul végigszáguldott a mezőnyön, majd ő is kilőtte a hosszú sarkot (2:0). Másfél perc múlva a nagyon agilisan játszó Horváth Juli csípte el a játékszert a kék vonal előtt, a védőjét egy remek csellel becsapta, majd higgadtan kilőtte a rövid felső sarkot (3:0). Pazar egyéni villanásokkal megérdemelten vezettünk a szünetben.

A második harmadra leült a játékunk, nem volt akkora lendületünk, mint az első etapban. Továbbra is mi irányítottunk, de nem voltunk határozottak a támadó harmadban, rengeteg lehetőséget elpuskáztunk. A DVTK a harmad közepén a semmiből szépített: egy a kapusunkról kipattanó lövést passzíroztak be Dömötör Bogi kapujába (3:1). A hátralévő percek az emberhátrányos védekezésről szóltak, ebből két teljes percet kettős hátrányban kellett játszanunk, de kapott gól nélkül lehozták a lányok (3:1).

Az utolsó felvonás borzalmasan indult, és beteljesedett a sport íratlan szabálya: a rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát. Két perc alatt két gólt szerzett az ellenfél, amivel teljesen nyílt lett a mérkőzés (3:3). A DVTK vérszemet kapott, meglátták, hogy nem úgy megyünk, mint az első harmadban, és több veszélyes kontrát is vezettek, de a kapusunk jól fogta ezeket.

Elképesztő izgalmakat hozott az utolsó negyed óra. A 48. percben kettős emberelőnyhöz jutottuk, amit sokadik próbálkozásra Fullár Emma váltott gólra (4:3). Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek. Az 51. percben egy védelmi hibát követően, egy nagyon szerencsétlen góllal, ismét kiegyenlített az ellenfél (4:4). Továbbra sem dőlt el semmi, ráadásul az 52. percben elcseréltük magunkat, és emiatt hátrányba kerültünk, de szépen kivédekeztük. Továbbra is mentünk előre, próbáltuk begyötörni a győztes gólt, de a vendégek kapusa mindent védett.
Az 57. percben újra emberelőnybe kerültünk, felcsillant a remény, de továbbra sem ment a góllövés. Ebben a szakaszban szétszakadt a pálya, mindkét csapat meg akarta nyerni a meccset. Az utolsó percben aztán a végig remekül játszó Horváth Juli csípett el egy korongot a harmadunk közepén, végigkorcsolyázott vele a pályán, a lövése ugyan lepattant a kapus mamutjáról, de szerencsére a második hullámban érkező Fullár Emma elé, aki közelről belőtte a kapuba a Pinkvinek ötödik, saját maga harmadik gólját (5:4). Drámai végjátékot követően, hatalmas csata után sikerült behúzni a harmadik győzelmünket, amivel a 8. helyre küzdöttük fel magunkat a táblázaton.

Gólszerzőink: Fullár Emma 3, Tausz Hanna - Horváth Júlia 1-1

Benkő István edzőnk így értékelt: "Elsősorban szeretnék gratulálni a lányoknak a győzelemhez! Mai napon a Hoki Istenei leckét adtak, hogy nincsen megnyert meccs egy ilyen első harmad után sem. A mérkőzésre kilátogatók kaphattak egy kis ízelítőt a jégkorong szépségéből. Szerencsére fontos helyzetekben helyèn volt a szívünk, mindig tudtunk újat hozni támadásban. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ugyanakkor jár tisztelet a miskolci lányoknak is, akik egy ilyen első harmad után sem adták fel, küzdöttek, harcoltak. További sok sikert kívánunk nekik a bajnokság folytatásában."

A galériában található fotókat Németh Milán (U14) készítette.