Lizards - Szombathelyi Pinkvinek 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Női U25/B bajnoki mékőzés Székesfehérvár. Játékvezető: Nagy Tamás

Szombathelyi Pinkvinek: Dömötör Boglárka - Jagodics Adél, Kőhalmi Júlia, Török Lilla Mária, Horváth Júlia, Fullár-Komatits Gertrúd, Bacsák Viktória, Péntek Barbara, Tausz Hanna, Horváth Csenge, Fullár Emma
Edző: Geosits Levente

Lizards fölényt hozott az újoncok rangadójának első felvonása. Az ellenfél többször veszélyeztetett, de Dömötör Bogi remekül állta a sarat, szép védésekkel őrizte a kapuját. A 15. percben sajnos ő is tehetetlen volt, egy kipattanót közelről be tudtak kotorni a hazaiak (1:0). Szinte a középkezdés után Fullár Emma vette el a korongot egy bizonytalankodó hazai védőtől, a kapuig korcsolyázott majd a hálóőr mellett elhúzva remek góllal egyenlített (1:1). Sportszerű volt a találkozó, az első harmadban mindössze a két gól került jegyzőkönyvezésre.

A második játékrész elején emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült kihasználni a fórt. A 26. percben kiállítást kaptunk, melynek során Fullár Emma révén sikerült megszerezni a második gólunkat: Emma lendületesen korcsolyázott végig a mezőnyben, majd a kapus előtt elhúzva az üresen maradó hosszú sarokba ütötte a korongot (1:2). Nagyon szép egyéni megoldás volt.

A harmadik harmad is kiegyenlített erők küzdelmét hozta, egyik csapat sem tudott több gólt szerezni, a kapusok nagyon jó teljesítményt mutattak be. Az eredményt meg tudtuk őrizni a mérkőzés végéig, amivel megszereztük a második győzelmünket az U25-ös bajnokságban.

Geosits Levente edzőnk értékelése: "Nagyon küzdelmes, kevés gólos, igazi jégkorongmeccset játszottunk. Büszke vagyok a lányokra amiért elejétől a végéig nyerni akartak és remekül betartották a védekezéshez megbeszélt dolgokat. Csapatként működtünk együtt, de ki kell emelnem a hátvédek és centerek munkáját. Három hátvéddel is tartottuk a kapu előtti frontot, centereink pedig remek támadásokat vittek fel a pályán. Külön gratulálok Fullár Emmának, aki a csapat két gólját szerezte. Reméljük, hogy a későbbiekben sikerül még több győzelmet bezsebelnünk."

Gólszerzőink: Fullár Emma 2