Női U25 Negyeddöntő a DHK ellen

2022.03.06.

Debreceni Hoki Klub - Szombathelyi Pinkvinek 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)
Női U25/B negyeddöntő 1. mérkőzés, Debrecen. Játékvezetők: Huszti Dávid, Ling Tamás

Szombathelyi Pinkvinek: Ritecz Patrícia, Veres Boglárka, Jagodics Adél, Bakó Boglárka, Tausz Hanna, Fullár Emma, Kőhalmi Júlia, Sánta Lili, Horváth Júlia, Péntek Barbara, Török Lilla, Fullár-Komatits Gertrúd, Nagy Luca, Friedl Rebeka, Horváth Csenge, Takács Dorottya
Edzők: Bosnyák Márkó, Benkő István

U25-ös női csapatunk 8. helyen került a rájátszásba, így csoport győztes Debrecen ellen léphettek pályára az elődöntőbe jutásért.
Két győzelemig tartó párharcra egymást követő két napon került sor Debrecenben.

Az első mérkőzés szombaton este 6-kor kezdődött, amelyre a mieink 15+1 fővel neveztek. Kapuban új játékost köszönthettünk Ritecz Patrícia személyében, aki az Egerszegi Titánok U12-es csapatának hálóőre.

Szombathelyi Pinkvinek: Ritecz Patrícia - Veres Boglárka, Jagodics Adél, Bakó Boglárka, Tausz Hanna, Fullár Emma, Kőhalmi Júlia, Sánta Lili, Horváth Júlia, Péntek Barbara, Török Lilla, Fullár-Komatits Gertrúd, Nagy Luca, Friedl Rebeka, Horváth Csenge, Takács Dorottya

A mérkőzést remekül kezdtük: sokat korcsolyáztunk, szívósan védekeztünk, kevés lövést engedtünk a hazaiaknak, kapusunk pedig remekül hárította a debreceniek próbálkozásait. Az 5. percben egy szerencsétlenül megpattanó lövésből megszerezték a vezetést (1:0). A mieink sok ígéretes helyzetet alakítottak ki az első harmad során, csupán a hazai kapus eszén nem sikerült túljárniuk. Minimális hátrányból várhattuk tehát a folytatást az első felvonást követően (1:0).

Második harmadban némi fáradtság látszott a játékosokon, és a hazaiak is nagyobb fokozatra kapcsoltak. Nem volt olyan a játékunk, mint a kedző játékrészben, az első 10 percben a DHK csapata többször is betalált, és sajnos egy nagyobb előnyt ki is építettek a hajdúságiak. De nem adtuk fel, több ziccert is sikerült kialakítani a vendéglátók kapuja előtt, de ezeket sem sikerült gólra váltanunk (6:0).

Az utolsó játékrész közepén Horváth Júlia megszerezte csapatunk szépítő találatát, egy csodálatos lövéssel juttatta a korongot a jobb felső sarokba (6:1). A hazaiak még kétszer betaláltak, így alakult ki 8:1-es végeredmény (8:1).

Szombathelyi csapat a mérkőzést követően egy közös vacsorával zárta a napot. Másnap, közös reggeli után városnéző séta volt a program, így újult erővel készülhettünk a visszavágóra.

A délelőtt során egy videó elemzésre került sor, és egy új taktikával próbáltuk meglepni ellenfelünket.

Debreceni Hoki Klub - Szombathelyi Pinkvinek 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Női U25/B negyeddöntő 2. mérkőzés, Debrecen. Játékvezetők: Kolláth Bence, Pál Lóránt

A mérkőzésnek ugyanazzal az elszántsággal és küzdeni akarással vágtak neki a lányaink, ugyanis több ziccert is sikerült kialakítanunk az első harmadban, és huzamosabb ideig uraltuk is a játékot. Az első harmadot követően egy szerencsés gólnak köszönhetően viszont mégis 1:0-ra vezetett a debreceni csapat (1:0).

A második játékrészben sok lehetőségünk adódott, de ezeket sem sikerült gólra váltani, a végig remekül védő Ritecz Patrícia kapujába két alkalommal is bejuttatták a hazaiak a korongot (3:0).

A harmadik harmadra kissé elfáradva, de az utolsó percig küzdöttek, hajtottak a Pinkvinek a becsület gól megszerzéséért, ami sajnos nem sikerült. Az utolsó 20 percben a hazaiak négy gólt is szereztek, így kettős győzelemmel jutottak tovább a legjobb 4 közé (7:0).

Bosnyák Márkó edző így látta a két mérkőzést:
Először is szeretnék gratulálni a DHK csapatának, sok sikert kívánunk nekik a folytatásban!
Másodszor szeretném elmondani, hogy Benkő István kollégámmal borzasztóan büszkék vagyunk női csapatunk minden tagjára, hiszen rengeteget tanultak, fejlődtek az idény során, és nagyon taktikus játékot mutattak be a két mérkőzésen. Bizakodóan várjuk a jövő szezont, hiszen jövőre ez a csapat akár éremért is küzdhet majd a bajnokság végén. Köszönöm minden játékosunknak az egész éves munkáját, és külön köszönet jár Csergő Istvánnak és Geosits Leventének, akik szintén rengeteget dolgoztak a lányok sikeréért.