Rájátszás az 5. helyért az OB III-ban

2019.03.09.

Felnőtt csapatunk szombat délután a Debrecent fogadta a Zalaegerszegi Jégcsarnokban. Az összecsapás az OB III. bajnokság 5. helyéért folyik és két nyert mérkőzésig tart.

Szombathelyi Pingvinek - Debrecen 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Csapatunk rossz előjelekkel vágott neki a mérkőzésnek, hiszen az alapszakaszban 7:2-es vereséget szenvedett el a Debrecentől, ráadásul kevés játékos tudta csak vállalni a játékot.

A bemelegítéskor látni lehetett, hogy azért nem feltett kézzel várták a Pingvinek az összecsapást, jól mozogtak a pályán. Az utolsó taktikai utasításokat követően elkezdődött a mérkőzés. Meglepetésre a Pingvinek diktálták a tempót, a vendégek kicsit megilletődve vették tudomásul, hogy nem lesz könnyű napjuk a hosszú utazás után. Az első játékrészben jóval többet járt a korong a Debrecen védő harmadában, a Szombathelyiek jól mozogtak, néhányszor bravúrra késztették a vendégek kapusát. A Debrecennek csupán néhány kontrából nyílt lehetősége gólt szerezni, ezek azonban vagy a védőkön vagy a Pingvinek kapusán akadtak el. Az első harmad végén 0:0 állt az eredményjelző táblán.

A második játékrészre ugyanolyan elánnal jöttek ki a Pingvinek, mint az elsőre. Kombinatív, sallangmentes játékot mutatott be a hazai csapat, veszélyesen támadták a kaput. Az első gólra a 29. perc végéig kellett várni. Egy kettő-egy elleni megugrást Geosits Levente váltott gólra. Egy perc múlva újra a Debrecen kapujában volt a korong: Singer Márk remek egyéni akció végén duplázta meg az előnyt. A mérkőzés ezen szakaszában többször is idegessé váltak a vendégek, szabálytalanságokkal próbálták megtörni a Pingvinek lendületét. A harmad végére jött a csattanó, Horváth Zsombor kígyózott le a kapu mögé, feladott korongját pedig Geosits Levente vágta közelről a kapuba. 3:0-s Pingvin előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A záró játékrészben megpróbálta felpörgetni magát a Debrecen és sikerült is emberelőnyt kiharcolni. Gólt azonban a Pingvinek szereztek: Sipos Pál védése után Singer Márk vezette végig a korongot a pályán, és az elfekvő kapus mellett a hálóba juttatta! Ezzel 4:0 volt az állás. A Debrecen lendülete megtörni látszott, már nem hittek igazán a győzelemben. A Pingvinek okosan játszva újabb gólokkal örvendeztették meg a hazai szurkolókat. Előbb ifj. Korpos István talált be, majd Horváth Zsombor duplázott, kialakítva a 7:0-s végeredményt.

A Pingvinek megérdemelten nyerték a mérkőzést ilyen arányban is, a vendégeknek semmi sem akart sikerülni. Folytatás a második mérkőzéssel, Debrecenben.

Gólszerzők: Geosits Levente (2), Singer Márk (2), Horváth Zsombor (2), ifj. Korpos István (1)