RLS2 liga 2. forduló

2019.06.01.

Mivel az egyik csapat nem tudott megjelenni, így a tornanapot barátságosra minősítették vissza a szervezők. Csapatunk csak hét fő mezőnyjátékossal (ez nincs két teljes sor) és egy kapussal érkeztek a helyszínre. Meglepődve tapasztaltuk, hogy a házigazda Stegersbach 4, három teljes sorral felkészülve várta a visszavágót.

Stegersbach Tigers 4 - Szombathelyi Pingvinek 2:11
A vezetés megszerzése után hamar jött a válasz, majd újra a vezető találat. Így az állás 4 perc után 1:2 a Pingvineknek. Onnantól kezdve a mieink már nem engedték ki gólgyártást a kezükből. 1:3-nál időt kért az ellenfél „Bármit is mondtak Nekik, azt jól tették” mondta Zelevics Ferenc, hisz az időkérést zsinórban 3 gól követte, így 1:6-tal fordultak a 2. félidőre. A védekezések és a kapus teljesítmény olyannyira jól működött, hogy az ellenfél már nem találat be a kapunkba.

1:10-es mérkőzésállásnál saját maguknak kellett tesztelniük kapusuk éberségét, melyet sajnos sikerült kijátszani, azaz egy öngóllal hoztuk közelebb az ellenfelet (2:10). Végül még egy gólt beszuszakolva 2:11-es eredménnyel ért véget az első mérkőzés.

ESV Leibnitz - Szombathelyi Pingvinek 9:12
Sok pihenésre nem maradt idő, 20 perc szünet után következett a második találkozó a leibnitziekkel. Mivel az előző ellenük vívott meccs döntetlennel végződött, tudtuk, most azért fel kell kötni azt a bizonyos gatyát. Nem kellett sokat várni, hogy megkezdődjön a gólgyártás, ám most az ellenfél volt az ügyesebb. Egészen 5:5-ös állásig ment az adok-kapok, de csak ez után - azaz a meccs során először - vezettek a Pingvinek (5:6). Sajnos itt sem sokáig. 8:8-as állásnál találtak fogást a mieink és – kiismerve ellenfelük taktikáit – 8:10-re (a mérkőzés során először) kétgólosra növelték az előnyt. Ekkor már csak két és fél perc volt hátra. Az ellenfél időt kért és levitte kapusát, hogy egy plusz mezőnyjátékost hozzanak fel helyette. Az így üresen maradt kapuba azonban betalált a gárdánk. Amit a túlerő kompenzált ugyan és kaptunk egy gólt, de aztán taktikusan tartva a játékszert és kivárva a jó lehetőséget egy újabb találattal beállítottuk a 9:12-es végeredményt.
A gólgyártásból a teljes csapat kivette a részét:  Mazzag Péter, Németh Gergő, Kovács András, Köves Márton, Varga Árpád, Zelevics Ferenc, Szabó Péter. A kapunkban pedig parádés teljesítményt nyújtott: Galambos Benjamin