Sikeres hétvége nemzetközi színtéren

2024.05.12.

2024.05.11. Szombat

Egy technikai probléma okán keresett meg minket az osztrák csapat managementje, hogy a női inline válogatott egynapos összetartása alkalmával nálunk készülhessenek. Mivel hazai mérkőzésünk nem volt ezen a napon, örömmel láttuk vendégül szomszédaink legjobb női inline játékosait.
A helyszín biztosításán túl arra is felkértek minket, hogy edzőpartnerként vegyünk részt a programjukban női inline csapatunkkal. Gyors szervezéssel sikerült pár lányt összegyűjtenünk és élni tudtunk a lehetőséggel.

Az edzőmérkőzések 30 percesek voltak. Az osztrák csapat sárga-zöld, majd kék különítményével mérkőzhettünk meg. A zöld sorban két magyar származású Pinkvin csapattársunk is szerepelt Juhász Barbara és Juhász Brigitta személyében, akik osztrák állampolgárként kaptak lehetőséget a válogatott összetartáson.

A sárga-zöldek ellen sokáig igen jól tartottuk magunkat. Takács Dorottya révén az 1-1-es döntetlen állás is hízelgő volt ránk nézve. Számos helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, de a hálóőrök remek formát fogtak ki mindkét oldalon. A Pinkvineknek nem volt két sora sem, így az ellenfél lassan előnybe került, végül 5 gólt szerezve vonulhattak pihenőre a mi 2 gólunk ellenében. Második találatunkat Lakics Ketrin ütötte egy szép szólót követően.

Kis pihenő után a kékek ellen álltunk fel a bulihoz. A sárgáktól kaptunk egy kölcsön játékost is, hogy meglegyen a két sorunk. A lányok egyre magabiztosabban játszottak, így hamar megszereztük a vezetést. A rutinos "légiós játékosunk" nagyszerűen fogta össze a sort amiben játszott, így ez a négyesünk 5 gólt szerzett a 30 perc alatt. Mazzag Sarolta (2), Horváth Júlia (1), Verena Haselsteiner (2). Kapusunk, Jerabek-Karlovich Annamária továbbra is fantasztikusan védett és csupán egy gólt kapott.

Geosits Levente edző értékelése: “Remek felkészülési lehetőség volt ez számunkra a hamarosan induló magyar női inline bajnokságra. Bizakodók vagyunk, hiszen a mai jó eredményt hiányos csapattal értük el, ennél többen és erősebbek vagyunk.
A támadó játékunk hiánytalan volt ma, jó helyzeteink adódtak, kis szerencsével messze több gólt lőhettünk volna. Meg merem kockáztatni, hogy az első mérkőzésünk is lehetett volna sokkal szorosabb, akár a győzelem is benne volt. A védekezésünk hagy némi javítani valót maga után, az edzéseken erre külön hangsúlyt fektetünk majd, de a küzdelem megvan a hátvédeinkben is. A második meccsen több gólos fölénnyel nyertünk, izgalmas összecsapások voltak. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Egy biztos: a magyar bajnokságnak bátran nekiugorhatunk a most szerzett meccsrutinnal és pozitív élményekkel. Az első fordulót május 25-én játszuk hazai pályán Szombathelyen.”

Ugyanezen a napon két felnőtt férfi játékosunk (Tóth Dominik kapus és Zelevics Gergő csatár) a Tigers Stegersbach BL csapatában szerepelt egy izgalmas idegenbeli meccsen Bécsben. A regnáló állami bajnok Lunatic Hockey Team ellen büntetőpárbajban nyert csapatuk 8:7-re. A mérkőzés rendes játékidejének vége előtt még 4-6-ra vezetett az ellenfél, de az utolsó pillanatokban sikerült 6-6-ra menteni az összecsapást. A hosszabbításban nem esett gól, így büntető párbaj döntötte el aeredményt. A First Tigers új igazolása, Zelevics Gergő ütötte be az utolsó, egyben döntő büntető, ezzel biztosította a Tigriseknek a plusz pontot. Az MVP címet a Tigrisek új kapusa, Tóth Dominik kapta, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtva hárította mind az 5 büntető lövést. Gratulálunk Zelevics Gergőnek a 3 gólhoz és 1 gólpasszhoz és Tóth Dominiknak az MVP címet érő kiváló kapus teljesítményhez!

2024.05.12. Vasárnap

Az U13 Pingvinek az ausztriai Frohnleiten Sportzentrumba látogattak, ahol két mérkőzést játszottak a jelenlegi listavezető SPG Styrian Panthers és a második helyen tanyázó IHC Shadows Amstetten ellen.

Az első percben vezetést szerzett a Panthers, amire a már tegnap is remekül játszó Mazzag Sarolta tudott válaszolni a harmadik percben. Ugyanebben a percben visszavette a vezetést az ellenfél, amit csak az ötödikben tudtunk egalizálni Kovács Benedek góljával. A harmadik góljukat is előbb szerezték meg a hazaiak, amire ismét volt válasz a Mazzag testvéreknek köszönhetően. Lőrinc átadásából újra Sarolta volt eredményes. Ezt követően lendületbe jöttünk és előbb Wind Ármin, aztán Kovács Benedek, végül Náray Péter is gólt szereztek. A három gólos előny megnyugtatónak tűnt, de mindössze négy perc alatt ledolgozta hátrányát az ellenfél. 31 perc játék után 6-6 állt az eredményjelzőn. A 32. percben Mazzag Sarolta átadásából Sipos Botond szerezte meg a mérkőzés utolsó és egyben győztes gólját.

A második mérkőzés is szorosnak ígérkezett az Amstetten csapatával. A vezető gólt Náray Péter passzából Mazzag Sarolta szerezte, majd sokáig csak helyzetekig jutottak a csapatok. A 18. percben Raffai Mór passzolt Sacinak, aki megduplázta előnyünket. A második félidőben Kiss Bence átadásából Wind Ármin növelte 3 gólra az előnyünket, majd a 28. percben Sipos Botond átadását értékesítette Kovács Benedek.  A várakozást felülmúlva, kiváló kapusteljesítménnyel arattunk 4 gólos győzelmet, ennek köszönhetően jelenleg három csapatnak van 12 pontja a bajnokságban. Rajtunk kívül a mai két ellenfelünk is egy tucat pontot gyűjtött eddig.

Sipos Pál edző értékelése: “Az első mérkőzés rémálom volt, szenvedtünk, nem találtuk a játékunkat, sokszor csak Saci húzott ki minket a bajból. A második félidő közepén ébredtünk rá arra, hogy senki sem fog helyettünk korcsolyázni, onnantól jobbak lettünk egy fokkal.
A második meccs szinte tökéletes volt, folyamatosan jártak a lábak, óriási erőket mozgósítottak a gyerekek, végig egy csapatként tudtunk küzdeni. Ezzel kell tovább mennünk, talán a gyerekek is érzik, hogy erre a játékra lehet építeni."

Fotók: Wind Mónika, SZPJK, Tigers Stegersbach Facebook