2. forduló az U13-as ISHA bajnokságban

2019.05.11.

A múlt heti stegersbachi első forduló 'ismétlődött' meg a május 11-én, vasárnap Szombathelyen tartott U13-as ISHA bajnoki játéknapon.

Elsőként ismét a stegersbachi csapat volt az ellenfelünk.
Szombathelyi Pingvinek U13 - ISV Tigers Stegersbach U13  3:4 (2:3, 1:1)
Az első percek mezőnyjátéka után némileg váratlanul szerzett vezetést az 5. percben a vendégcsapat egy szép egyéni akció után (0:1). 1 percen belül egy nagy hibát követően egy elkerülhető góllal már kettővel vezetett a Tigers, ráadásul ezt emberelőnyben kaptuk (0:2).
A gól után rendeztük a sorainkat, és a 7. percben Németh Milán révén szépítettünk, egy kapusról kipattanó lövést helyezett vissza a kapu jobb alsó sarkába (1:2). Sokáig nem örülhettünk, 1 perc múlva egy védekezési hiányosság miatt, egy védhetetlen osztrák bomba után újra kettő volt a hátrányunk (1:3). A 11. percben emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült betalálni az ellenfél kapujába. A félidő utolsó percében Németh Milán csent el egy labdát a felezővonalnál, amit szép egyéni akcióval gólra váltott (2:3).
A második félidő mezőnyjátékkal indult, fölényben voltunk, akadtak komoly lehetőségeink a gólszerzésre, de ezeket nem sikerült értékesíteni. A 19. percben megtört a jég, ekkor Szabó Gábriel egy lecsorgó labdából elért találattal kiegyenlített (3:3). Újra nyílttá vált a mérkőzés, a mieinket feldobta a döntetlen állás. A 21. percben egy jogos kiállítást követően hátrányba kerültünk, amelyből az ellenfél egy elkerülhető gólt szerzett, így újból az osztrákok vezettek (3:4). A mieink a végén ezután mindent megpróbáltak, a 29. perc elején óriási lehetőséget szalasztottunk el az egyenlítésre, így a végére megmaradt az egy gólos Tigers előny (3:4).
Gólszerzőink: Németh Milán (2), Szabó Gábriel

Szombathelyi Pingvinek U13 - Red Dragons Altenberg U13 11:4 (5:0, 6:4)
A rövid kispaddal rendelkező Dragons ellen remek első félidőt produkáltak a mieink. Már az elején jöttek a gólok, a 2. percben már 2:0-ra vezettünk Tulok Ágoston és Szabó Botond góljaival (2:0). Ők első ISHA góljaikat szerezték. A 9. percben Szabó Botond újra eredményes volt, ezzel már hárommal vezettünk (3:0), majd a 11. percben az U13-as újoncunk, Bognár Gergely is megszerezte első gólját ebben a kategóriában (4:0). Az ellenfélnek is megvoltak a helyzetei, Iszak-Pataki Gergő kapusunk nagyokat védett, köztük akadt néhány ziccer is.
Ezután két Németh Milán gól következett, ebből az első a 14. percben, amellyel kialakult a félidei 5:0-ás állás, a következőt pedig a második félidőben, a 18. perc elején, amikor is Tárczy Csanád remek ütemű passzát értékesítette (6:0). 5 perc gólszünet következett, majd a 23. percben Szabó Gábriel volt eredményes (7:0). A Dragons még ebben a percben szépített (7:1). A másik U13-as újoncunk, Szolga Péter is felavatta a vendégek kapuját (8:1), majd a 25. percben Tulok Ágoston is megszerezte a második gólját egy távoli lövésből (9:1). A 26. perc elején Szabó Gábriel lőtt újabb gólt (10:1), majd egy percen belüli rövidzárlatunk két gólt eredményezett az osztrák csapatnak, 10:3-ra módosítva az állást. A 29. perc közepén Szabó Gábriel kapu mögüli visszahúzós góljával már 11:3 volt a javunkra. Az utolsó gól 9 másodperccel a meccs vége előtt esett, ezt a Dragons szerezte beállítva a 11:4-es végeredményt.
A találkozó nagyon sportszerű keretek között zajlott, egyik gárda ellen sem ítéltek kiállítást a játékvezetők. Kár az utolsó percek rövidzárlatáért, ezt leszámítva remekül játszott a csapat. Gratulálunk a sok újonc gólhoz, csak így tovább, fiúk!
Gólszerzőink: Szabó Gábriel (3), Tulok Ágoston - Szabó Botond - Németh Milán (2), Bognár Gergely, Szolga Péter