2018.04.22.

Folytatta a jó szereplését az U16-os csapatunk az osztrák görhoki bajnokságban

Tigers U16 - Pingvinek U16  9:20 (1:8, 4:7: 4:5)

A jeges szezon végeztével három meghatározó, Zalaegerszegen edződő játékos is csatlakozni tudott a kerethez, amellyel még nagyobbá vált a rotációs lehetősége a Csergő István vezette U16-os gárdának.

Egy váratlan kapu mögötti visszahúzós góllal a hazaiak szereztek vezetést az 1. percben. A mieink aztán szépen lassan átvették az irányítást, és pár perc mezőnyjáték után egy szerencsés góllal egyenlítettünk. Kemény Kristóf a saját kapunk mellől kapura ütött labdáját "védte" be a sógorok kapusa. Ezután beindult a henger, Zelevics Gergő 4, Philip Tobler 2 és Őri Arvid 1 találatával 10 perc alatt elléptünk a Tigerstől. A védekezés remekül működött, a kapuban Galambos Benó remekelt, így az első harmad végén 8-1-re vezettünk.

A második játékrészt emberelőnyben kezdtük, amelyből Kemény Kristóf talált be távolról. Ezt követően egy teljesen jogos hazai kiállítást értékesítettünk. Ezután egy újabb Őri Arvid góllal már 10 volt a különbség (11-1), majd Zelevics Gergő volt eredményes (12-1). A 13. találatunk után, amelyet Németh Áron szerzett, kapust cserélt a vendéglátó. Az U13-as hálóőr beállítása, és egy emberelőny egy kicsit felhozta a hazaiakat, de a mieink sem tétlenkedtek, Őri Arvid és Zelevics Gergő szépen kijátszott helyzetek után szereztek gólokat a hátralévő percekben. A játékrész végéig 10 gólra felzárkózott a Tigers együttese (5-15).

Az utolsó harmadban ismét Zelevics Gergő vette a hátára a csapatot, mellette még Gribovszki József villant meg. Különösebb izgalom nélkül telt el a 15 percnyi játékidő. Ezt a periódust is megnyertük, ahogy a mérkőzést is 20-9-re.

Rendkívül korrekt játékvezetés mellett hoztuk a második meccsünket. 25 percig álomszerűen védekeztünk, remekül támadtunk, és kapusunk is kitűnő teljesítményt nyújtott. A maradék időben már kicsit kiengedtünk, így nem lett kiütés a vége.
Zelevics Gergő nagyon nagyot játszott, a csapata 14 góljából kivette részét, 10 találata mellé 4 asszisztot jegyzett.

Gószerzők: Zelevics Gergő 10, Őri Arvid 4, Kemény Kristóf - Philipp Tobler 2-2, Németh Áron - Gribovszki József 1-1.

A folytatásban május 6-án Altenbergben lép pályára a gárda a Red Dragons csapata ellen.