4. forduló az U13-as ISHA bajnokságban

2019.06.01.

Ezúttal a hazai Mad Dogs és a Red Dragons gárdái ellen léptünk pályára.

Red Dragons U13 - Szombathelyi Pingvinek U13 0:7 (0:0, 0:7)
Az első félidőben a játékosainknak ismét meg kellett szokniuk a betonos pályát. Mezonyfölényben voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki, de ezeket nem tudtuk kihasználni, így egy elég ritka 0:0-ás félidőt produkáltunk.
A második játékrész első 5 perce hasonlóan folytatódott, mint ahogy az előző befejeződött: mentünk előre, de bosszantó hibák miatt elpuskáztuk a lehetőségeket. A 21. percben aztán megtört a jég, beindultak a fiúk és 10 perc alatt lerendezték a mérkőzést. Az első gólt Pálmai Fülöp szerezte Németh Milán középre adott passzából (0:1). 1 perc múlva emberelőnybe kerültünk, amit 10 másodperc alatt ki is használtunk Tárczy Csanád révén, aki jobb oldalról, a palánk mellől lőtte ki szenzációsan a hosszú felső sarkot, a szezon egyik legszebb találata volt (0:2).
Ezután nem volt megállás: a 22. percben ismét Pálmai Fülöp volt eredményes, a gólpasszt ezúttal Bosits Botondtól kapta (0:3). A 23. percben ismét Tárczy Csanád következett: Németh Milántól kapott labdával megindult a bal oldalon, néhány szép cselt követoen könnyedén helyezett a jobb alsó sarokba (0:4). A 25 percben fordultak a szerepek: Németh Milán kotorta be közelről Tárczy Csanád átadását (0:5). A 28. percben Bosits Botond is feliratkozott a gólszerzők közé, aki egy kipattanót piszkált vissza a kapuba közelről (0:6). A mérkőzés csattanója Mazzag Bende nevéhez fűződik, aki a 29. percben egy középen elcsent labdát vitt végig, és egy jól helyezett lövéssel beállította a 7:0-ás végeredményt.
Gólszerzőink: Pálmai Fülöp (3), Tárczy Csanád (2), Németh Milán (1), Mazzag Bendegúz (1)

Szombathelyi Pingvinek U13 - Mad Dogs U13 4:6 (3:3, 1:3)
A visszavágástól futve érkeztünk meg erre a találkozóra, jó lett volna elkapni bécsújhelyieket. Jól kezdtünk, annak ellenére, hogy az ellenfél vezetést szerzett alig fél perc alatt, a 6. percben két Bosits Botond góllal már nálunk volt az előny (2:1). A 13. percben kiegyenlített a házigazda (2:2), de ezután Németh Milán révén ismét mi vezettünk (3:2). Sajnos nem sokáig, a félidő előtt nem sokkal egalizált az osztrák gárda (3:3). Ezzel vonultak a csapatok a szünetre.
A második félidő nem indult jól, ismét a hazaiak szereztek vezetést (3:4), amire nem volt válaszunk jó ideig, sőt a 27. percben már kettő volt a Mad Dogs előnye (3:5). A 29. percben Szabó Gábriel révén szépítettünk (4:5), amivel ismét nyílttá tettük a találkozót. Le is hoztuk a kapusunkat, de nem sikerült az egyenlítés, sőt az osztrákok betaláltak az üres kapunkba, ezzel megnyerték az ismét szoros mérkőzést (4:6).
Golszerzoink: Bosits Botond (2), Németh Milán (1), Szabó Gábriel (1)

Folytatás június 29-én Stegersbachban a Tigers és a Mad Dogs gárdái ellen.