info@pingvinekhoki.hu
Elérhetőség

5. forduló az U14-es kispályás bajnokságban

2018.03.10.

Az utolsó előtti fordulóban újabb két mérkőzést játszottunk a már jól ismert ellenfeleinkkel szemben.
Késéssel tudott a csapat elindulni Szombathelyről, emiatt bemelegítés nélkül kellett pályára lépnie a játékosainknak. Több játékosunk betegség, ill. más elfoglaltság miatt nem tudott elutazni Szekszárdra. A tavaszi időben rendezett játéknapon először a hazaiakkal csaptunk össze.

Szekszárdi Jégmadarak - Szombathelyi Pingvinek  9:13 (5:8, 4:5)
Jól kezdtünk, az első két sorunk góllal mutatkozott be, de egy kapunk előtt eladott korongot értékesítettek a hazaiak.
Álmosan játszottunk, rosszul védekeztünk, egyedül az első sorunk volt dicsérhető. A Gribovszki József, Philipp Tobler és Németh Áron alkotta hármas termelte a gólokat, el is húztunk 6-2-re. A Szekszárdi gárda azonban nagyon felszívta magát erre a mérkőzésre, két gólt szereztek, majd ha hazaiak a félidő közepén beütötték volna a szabálytalan csere miatt megítélt büntetőjüket, akkor egy gólra is felzárkózhattak volna. A szünet előtt még egy szép kombinációt gólra váltott az első sorunk beütött, így 8-5-ös vezetéssel mentünk pihenőre.
A második félidő forgatókönyve hasonló volt az elsőhöz. Ugyan az első sor ismét parádézott, lőtték a gólokat, ugyanakkor sok elkerülhető gólt kaptunk. A szezon leszorosabb mérkőzését vívtuk így, a vége 13-9-as győzelem.
Gólszerzők: Németh Áron 5, Gribovszki József 4, Philipp Tobler 3, Czóbel Barbara 1

Szombathelyi Pingvinek - Szabolcsi Sólymok 14:1 (6:1, 8:0)
A két mérkőzés között tartott eligazítás után rendeztük a védekezést, és 40 perc alatt mindössze egy gólt engedélyeztünk ellenfelünknek. A támadójátékban ismét az első sorunk vitte a prímet. Külön öröm, hogy Bakó Barnabás és Czóbel Barbara is betaláltak illetve az, hogy a szerzett góljaink nagy része remekül kijátszott találatok voltak.
Gólszerzők: Gribovszki József 6, Németh Áron 5, Philipp Tobler-Czóbel Barbara-Bakó Barnabás 1-1

A forduló harmadik mérkőzésén némi meglepetésre a Nyíregyháza legyőzte a hazaiakat, megszerezve ezzel első győzelmét a bajnokságban:
Szekszárdi Jégmadarak - Szabolcsi Sólymok 9:12 (3:5, 6:7)

Folytatás március 17-én Nyíregyházán, ahol a bajnokság zárófordulóját rendezik majd meg.