5. forduló az U16-os ISHA bajnokságban

2018.05.27.

Szombathelyi Pingvinek U16 - Red Dragons Altenberg   25:3 (4:0, 9:0, 12:3)

Mivel az U13-as korú játékosaik párhuzamosan Wr. Neustadt-ban léptek pályára, ezért nagyon sovány kerettel érkeztek a vendégek a Pingvin Arénába.

Az első harmad nehezen indult a mieinknek, és bár az első pillattól kezdve domináltunk, gólt csak a 4. perc elején tudtunk szerezni Tóth-Zsólyomi Flórián révén, majd a Zelevics Gergő / Őri Arvid ügyeletes gólvágó páros is letette névjegyét, 1 percen belül már 3-0-ra vezettünk. Ezután egy majd 10 perces gólcsend következett. A vendégek hálóőre belelendült, és remekül hatástalanította a mieink próbálkozásait. A 13. percben egy szép szabadlövés utáni kombináció után, Markó Bálint törte meg a gólcsendet. Az első játékrész után 4-0-ra vezettünk.

A második 15 percben aztán beindult a henger. Remek csapatjátékot láthattunk, szebbnél szebb gólokat ütve szépen lassan felőröltük az ellenfelet. Mindhárom sorunk szerzett gólt, összesen 9-et ebben a játékrészben. Rendkívül sportszerű volt a mérkőzés, az egyetlen kiállítást a vendégek kapták a 22. percben, amelyet Bakó Bogi passzából Rózsahegyi Donát váltott gólra. A gólszerzők közé feliratkozott még Gribovszki József. A második szünetre 13-0-ás állással vonultak a csapatok.

A utolsó harmadban nem csökkentettük az iramot: az Őri/Zelevics páros két gólt szerzett 17 másodperc alatt. A Dragons a 32. percben szerezte meg a szépítő gólját egy leindítást követően. Erre 1 percen belül Őri Arvid és Németh Áron válaszoltak egy-egy találattal. A 18. gólunk után az ellenfél lehozta a kapusát, helyette mezőnyjátékost szerepeltetett. Innentől, 17 gólos vezetésünk tudatában egy kicsit könnyelműen vették a játékosaink ezt a harmadot. Ugyan ütöttünk 25 gólt, de kár az utolsó 15 másodpercért, amikor is a Red Dragons egymás után két gólt szerzett. A vége 25-3-as Pingvin siker lett.

Gólszerzők:  Zelevics Gergő 7, Őri Arvid 6, Markó Bálint 3, Gribovszki József, Tóth-Zsólyomi Flórián, Németh Áron 2-2, Rózsahegyi Donát, Kemény Kristóf, Takács Róbert 1-1

Az U16-os zárófordulót június 10-én a Tigers ellen rendezik Szombathelyen 14:00 órai kezdettel.