A PHC csapatát fogadtuk U12-ben vasárnap

2021.01.10.

Szombathelyi Pingvinek - PHC Farkaso 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)
U12-es sárga bajnoki mérkőzés, Zalaegerszeg, játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Jagodics Adél, Mazzag Bendegúz, Horváth Dömötör, Bognár Gergely, Vörös Miklós - Herman Bence, Szolga Péter, Szabó Barnabás, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő - Szabó Bendegúz, Mazzag Sarolta, Kovács Zsombor, Horváth Júlia, Moghioros Marcell.

A találkozó elején nem a megszokott tempóban, és némileg megilletődve kezdtek a mieink. A PHC csapata ezt kihasználva komoly helyzeteket alakított ki a kapunk előtt, melyekből gólokat is szerzett. A szünet jót tett játékosainknak, és komoly erőket mozgósítva álltak a folytatáshoz. Több gyönyörű támadást is vezettek, melyeket többször gólra is váltottak. A harmadik játékrészben kiegyensúlyozott játék zajlott mindkét kapu előtt, és sok helyzetet alakított ki mindkét gárda. A mérkőzés végén még egy szerencsés gólnak örülhettek a vendégek, de a második és harmadik harmadban látott játékkal elégedettek lehetünk.

"A mérkőzés első 15 perce nem az elképzeléseink szerint alakult. Keveset korcsolyáztunk és az 1-1 elleni harcokat rendre elveszítettük. Szerencsére a szünetben rendeztük sorainkat, és mintha egy másik csapat lépett volna a jégre a folytatásban. Agresszívabban, sokat korcsolyázva még az ellenfelünket megleptük és többször is eredményesek voltunk. Sikerült felállnunk a gyengébb első játékrészt követően, amely csapatunk erejét mutatja, és ami komoly fegyver lehet bárki ellen." - nyilatkozta Bosnyák Márkó, edzőnk a találkozót követően.