ESMTK volt az ellenfél U14-ben

2020.12.19.

ESMTK - Szombathelyi Pingvinek 5:3 (0:3, 3:0, 2:0)
U14 4. csoport 4. forduló, Budapest, játékvezetők: Korbuly Gergely, Molnár Márkó

Szombathethelyi Pingvinek:  Iszak-Pataki Gergő - Tárczy Csanád, Szabó Botond, Czóbel Gergely, Bosits Botond - Bergmann Bence, Tulok Ágoston, Fullár Emma, Németh Milán, Pálmai Fülöp - Polgár Patrik, Fullár Csanád, Herman Bence

Remekül kezdtük a mérkőzést, az első harmadban megleptük az ellenfelünket. Sokat korcsolyáztunk, és az elejétől kezdve harcosan játszottunk. Az 5. perc elején hátrányba kerültünk, de jól kivédekeztük, és a büntetésből visszatérő Szabó Gábriel Bosits Botond átadásából meg is szerezte a vezetést a mieinknek (0:1). Továbbra is játszottunk, mi uraltuk a mérkőzést, a hazaiak nem tudtak fogást találni rajtunk. A 15. percben Czóbel Gergely szerzett meg egy korongot a harmadunk kék vonalánál, kicselezett egy védőt, egy másikat pedig lekorcsolyázva fonákkal lőtte be a második gólunkat (0:2). Teljesen megzavarodott az ESMTK, ezt kihasználva  két perc múlva ismét Szabó Gábriel volt eredményes: a saját harmadból indulva végigkígyózott a mezőnyön, és közelről fonákkal a rövidre belőtte a második találatát (0:3). A hátralévő percekben nem változott az eredmény, így 3 gólos előnnyel vonulhattunk szünetre.

A második játékrész elején nekünk estek a hazaiak, érezhetően felpörgették a játékukat, folyamatosan nyomás alatt tartották a kapunkat, de jól visszavertük a támadásaikat. A 22. percben aztán a semmiből befújtak ellenünk két büntetést 20 másodperc különbséggel, ráadásul mindkettő erősen vitatható volt, amivel nehéz helyzetbe kerültünk. Ennek ellenére másfél percig kiválóan tartottuk magunkat, de a 23. percben egy lepattanó lövést betuszkoltak a kapunkba a hazaiak (1:3). A második büntető lejárta után nem sokkal újabb gólt szerzett az ESMTK. Egy kapunk előtti kavarodást kihasználva közelről lőtték be a második találatukat. Az esetből a kapusunk semmit nem láthatott (2:3).
A 25. percben jött az újabb minket sújtó bírói döntés: egy remek szólót követően Szabó Gábrielt akasztották ziccerben, büntetőlövésnek kellett volna következnie, de "csak" egy 2 perc kiállítást ítéltek meg a hazaiak ellen. A 31. percben az ellenfél harmadában a védőnk kézzel levett egy magasan kilőtt korongot, miközben két kézzel, könyökkel és bottal letarolták, ebből pedig belőtte az ESMTK az egyenlítő gólját (3:3). A hátralévő percekben tovább folytatódott a küzdelem, minden egyes korongért hatalmas csata folyt. A harmad hátralévő perceiben voltak helyzeteink is, de ezekből nem sikerült gólt szereznünk sajnos, így az utolsó 20 percre maradt a döntés (3:3).

A harmadik harmadban fokozódtak az izgalmak, teljesen nyílt volt a mérkőzés. Itt is, ott is akadtak lehetőségek, de ahogy fáradtak a játékosaink, úgy csökkent az összpontosítás és a helyzetkihasználásunk. Az 54. percben elvesztettünk egy korongot a kapunk mögött, középre adták, és a kapunk bal oldalába lőtték azt a hazaiak, amivel az ESMTK hosszú idő után átvette a vezetést (3:4). Kár ezért, mert ez egy elkerülhető gól volt. Nem adtuk fel, becsülettel mentünk az egyenlítésért, de sajnos nem sikerült betalálnunk. Az utolsó perc elején kapusunk rátenyerelt a korongra, a birtokában volt, amit kiütöttek a kezéből, és az becsorgott a kapunkba. Ezt is szabályos gólnak minősítették, amivel így el is dőlt az összecsapás (5:3).

Nagyon közel voltunk az első sikerhez a középszakaszban, de minimum a pontszerzést megérdemeltük volna. Az egész meccsen óriásit küzdött a csapatunk, minden tagja megérdemli a dicséretet. Az első harmad álomszerű volt, a szezonban a legjobb 20 percét produkálta a gárda. A középszakaszban először megnyertük a kapura lövések számát 28:25-re. Sajnos kritikus helyezetekben rendre a mi kárunkra tévedtek a játékvezetők, elég a könnyű szívvel befújt páros kiállításra, a Szabó Gábriel ellen meg nem ítélt büntetőre, a hazaiak egyenlítő vagy az utolsó szabálytalan góljára gondolni. Nehéz ezek mellett elmenni, egyenlő feltételek esetén másképp is alakulhatott volna a végeredmény, nagyon jó lett volna pontszerzéssel zárni az évet ebben az erős csoportban.

Gólszerzők: Vónya-Tolner Ákos 4, Kovács Máté 1 ill. Szabó Gábriel 2, Czóbel Gergely 1

Folytatás 2021. január 2-án Ajkán az Óriások ellen.