Magabiztosan győztek az U14-eseink

2021.09.18.

Szombathelyi Pingvinek - Lizards 15:0 (7:0, 4:0, 4:0)
U14 B1 alapszakasz mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Molnár József, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek összeállítás:
Németh Lóránt - Tulok Ágoston, Mazzag Sarolta, Németh Milán, Simon Gergő, Horváth Dömötör, Fullár Emma, Mazzag Bendegúz Ambrus, Vörös Miklós, Bognár Gergely, Fullár Csanád, Bergmann Bence, Polgár Patrik, Hegedüs Árpád, Horváth Júlia, Pásztorházi Gergő
Edző: Bosnyák Márkó

Az első fordulóból elhalasztott Győri ETO HC elleni mérkőzést követően hazai pályán fogadtuk az újonc várpalotai Lizards gárdáját.

Esélyeshez méltóan, kezdettől fogva beszorítottuk az ellenfelünket, akadtak szemrevaló támadásaink is, de minden lehetőségünk kimaradt. Kellett pár perc, amíg beindult a gépezet, de aztán kinyílt a gólzsák. Az első harmadban 7 gólt szorgoskodtunk össze, főként Bognár Gergely és Németh Milán voltak elemükben. A 15. percben kapusunk, Németh Lóránt büntetőt is kivédett.

A második játékrészben három perc alatt három gólt termeltünk, utána megtorpantunk. Volt egy 10 perces hullámvölgyünk, amikor az ellenfél védekezést váltott, és az megzavart minket. Ebben a szakaszban minden helyzetünket kihagytunk.

Az utolsó felvonás egy álomszerű góllal indult, majd még háromszor mattoltuk a vendégkapust ebben a játékrészben. Voltak nagyon jó teljesítmények, Bognár Gergely, Horváth Dömötör és Horváth Júlia, Simon Gergő, Németh Milán tették oda magukat, de a többiek is nagyon hasznosan játszottak. A védőink is jól dolgoztak, sikerült kapott gól nélkül lehozni a mérkőzést, Feljátszóink pedig cseppet sem játszottak megilletődötten.

Mozgalmas mérkőzést játszottunk: minden sorunk szerzett pontot, kapusunk büntetőt hárított, ütöttünk emberlőnyös, és emberhátrányos gólt, volt hatalmas kapuvas, kapáslövés, és shutout is.

Jól indult a bajnokság, de látszott még az összeszokatlanság. A szimpatikus vendégeknek sok sikert kívánunk a folytatáshoz.

Gólszerzőink: Bognár Gergely 4, Németh Milán 3, Horváth Júlia-Simon Gergő 2-2, Horváth Dömötör-Vörös Miklós-Mazzag Bendegúz-Fullár Csanád 1-1

Fotók: Németh Áron

A mérkőzés felvételről itt visszanézhető.