Második forduló az U14-es kispályás bajnokságban

2018.12.10.

Ezúttal Kőszeg adott otthont a kölyök kategória 3x3-as sorozat második fordulójának. A menetrend szerint ismét a Jégtörők és a Nyugati Eszkimók csapataival csaptunk össze.

Szombathelyi Pingvinek - Soproni Jégtörők 25:2 (14:2, 11:0)
Az első perctől kezdve támadólag léptünk fel, bő fél perc után már vezettünk, 10 perc alatt pedig eldöntöttük az összecsapást, majd szépen lassan bedaráltuk a derekasan küzdő ellenfelet. Élményszámba ment a Németh Áron - Tárczy Botond - Pálmai Bálint trió összjátéka, Simon Máté remek távoli lövései, Bergmann Bence zseniális ütemű gólpassza, Németh Milán találatai, Tárczy Csanád pedig 4 góllal toldotta meg a csapat eredményességét. A soproniak mindkét góljukat büntető lövésből szerezték.
Góllövőink: Németh Áron (6), Németh Milán (5), Tárczy Csanád, Simon Máté (4-4), Pálmai Bálint (3), Tárczy Botond (2), Czóbel Gergely (1)

Nyugati Eszkimók - Szombathelyi Pingvinek 1:18 (0:11, 1:7)
A múlt heti soproni meccshez hasonló forgatókönyv szerint rövid szünetet követően ismét jégen volt a csapatunk, és a kezdés után bő fél percen belül már vezetést is szereztünk Pálmai Bálint révén. A Németh Áron - Tárczy Botond duó parádés összjátéka mellett Simon Máté volt elemében ebben a 20 percben, ők összesen 9 találatot szorgoskodtak össze. Mellettük Rózsahegyi Márk szerzett egy váratlan távoli gólt.
A lényegi dolgok a szünetig eldőltek. A játékvezető a második félidő elején érthetetlen módon leküldte a pályáról a csapatkapitányunkat, ezzel izgalmassabbá téve a hátralévő bő 18 percet. A hazaiak küzdöttek becsülettel, de amikor túl is jutottak a védelmünkön, akkor a kapusunkkal találták szembe magukat, akivel nem tudtak mit kezdeni. Iszak-Pataki Gergő remek napot fogott ki ismét, nagy védéseket mutatott be, egyetlen alkalommal tudtak túljárni az eszén. Ebben a játékrészben a Czóbel testvérek osztoztak a gólok nagy részén nálunk. A vége ismét nagyarányú Pingvin győzelem.
Góllövőink: Németh Áron (5), Tárczy Botond (4), Simon Máté, Czóbel Gergely (3-3), Pálmai Bálint, Rózsahegyi Márk, Czóbel Barbara (1-1)