Osztrák inline kupán vettek részt csapataink

2018.07.09.

A mieink minden korosztályban "vendégcsapatként" vettek részt. Minden korosztályban 2 x 7.5 perces tiszta játékidejű mérkőzéseket játszottak az ellenfelek egymással.

U10-es korosztály:
Az U10-es csapatunk idén először mérettette meg magát a ISHA bajnokságban, ráadásul beugróként rögtön meg is nyerte azt.

Pingvinek U10 - MadDogs U10 5:6 (3:2, 2:4)
A szombati kupanapon a Mad Dogs ellen kezdtünk. Eddig kettőből kettőt nyertünk ellenük, de ezen a szombaton az ellenfél 22-essel játszó játékosát nem tudtuk levédekezni, az ő 6 góljával 5:3-as vezetésről 6:5-re kikaptunk. Kár volt érte, egy nyerhető meccset buktunk el.
Gólszerzőink: Tamás Dominik (2), Herman Bence (1), Bognár Gergely (1), Szolga Péter (1)

Pingvinek U10 - Walkers U10 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) b. u.
A második mérkőzésen a torna újonc Wolfurt Walkers ellen 0:0-ás döntetlen után büntetők következtek, amelyek közül Tamás Dominik belőtte a sajátját, amivel megnyertük a mérkőzést. Kár ezért a meccsért is, mert jobban játszottunk, de a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni.
Gólszerzőnk: Tamás Tominik (1)

Red Dragons U10 - Pingvinek U10  1:5 (1:2, 0:3)
A Red Dragons volt az egyetlen, akiktől a bajnokságban vereséget szenvedtünk, ám ezen a napon ellenállhatatlanok voltak a mieink és sima győzelmet arattak. Ezen a mérkőzésen már úgy játszottak a srácok, ahogy azt megszokhattuk tőlük. A szorosabb első félidő után,
Gólszerzőink: Fatalin László (2), Szolga Péter (1), Herman Bence (1), Mazzag Bendegúz (1)

Tigers U10 - Szombathelyi Pingvinek U10 2:9 (1:2, 1:7)
A hazai Tigers ellen pedig ott folytattuk, ahol a Dragons ellen abbahagytuk. Szép gólokat lőttünk, a szerzett 9 gólon 6 játékosunk osztozott.
Gólszerzőink: Szolga Péter (3), Fatalin László (2), Mazzag Bendegúz (1), Pálmai Fülöp (1), Tamás Dominik (1), Herman Bence (1)

A tornát a Wolfurt Walkers együttese nyerte meg, őket csak mieink tudták megverni, igaz büntetők után.

U16-os korosztály
Az egész szezonban parádésan menetelő U16-os gárdánk az előzetes várakozások alapján jó szereplésre is számítottunk. A bajnoksághoz képest kapusposzton cserét kellett végrehajtanunk, Galambon Benjamin visszajátszási engedélyét a kupanapra vonatkozóan visszavonta az osztrák ISHA szövetség. Helyére az Egerszegi Titánok csapatát erősítő Nagy Márton ugrott be, akit szintén jégkorongozó testvére, Benedek is elkísérte.
A Wolfurt együttesén kívül minden ellenfelünket kétszer is legyőztük az alapszakaszban, előzetesen a svájci ligában edződő Walkers gárdájától tartottunk leginkább.

Wolfurt Walkers U16 - Szombathelyi Pingvinek U16 3:7 (1:3, 2:4)
Szó szerint nekiestünk az ellenfelünknek, a mieink egy pillanatnyi esélyt sem adva szegeztük a kapujuk elé a wolfurtiakat. Zelevics Gergő és Őri Arvid vezérletével 3:1-re vezettünk az első félidőben, azt is elbírtuk, hogy két perc alatt 3 kiállítást ítéltek ellenünk, ebből pár másodpercig kettős hátrányban védekeztünk. A második játékrész elején egy elhozott bulit követően gyönyörűen kivitelezett gólt szereztünk Őri Arvid révén, majd egy szerencsétlenül bekapott gólt követően Zelevics Gergő villant meg újra. A következő cserében Philipp Tobler gyötörte csapatunk 6. gólját, majd ismét Zelevics Gergő volt eredményes. Az utolsó másodpercekben még szépített a Wolfurt, így alakult ki a 7:3-as teljesen megérdemelt Pingvin siker.
Gólszerzőink: Zelevics Gergő (5), Őri Arvid (1), Philipp Tobler (1)

Szombathelyi Pingvinek U16 - Mad Dogs U16 3:0 (2:0, 1:0)
Komoly mezőnyjátékkal indult a találkozó, parázs kis meccsre volt kilátás az előzmények alapján. Kemény lövések, nagy védések és férfias ütközések jellemezték a kezdeti perceket. Az első gólunkig majdnem 4 percet kellett várni, amikor Takács Róbert remekbe szabott szólójával szereztük meg a vezetést. A mérkőzés képe nem változott, jobbára Pingvin fölény jellemezte a játékot, és Nagy Marci kapusunknak is be kellett mutatnia pár szép védést.
A félidő vége előtt Philipp Tobler duplázta meg az előnyünket, egy jól helyezett közeli lövéssel iratkozott fel a góllövők közé. A félidőben így 2:0-ra vezettek a mieink.
A második játékrészben a 10. percben Zelevics Gergő közeli góljával már 3:0 volt ide. Az ezt követő időszakban kiállítások tördelték a játékot, volt 20 másodperc, amikor ismét kettős hátrányban játszottunk. A Mad Dogs-nak így sem volt nagy gólszerzési lehetősége. A hátralévő időben voltak még helyzetek, de a labda általában szerecsétlenül pattant, így több gólt már nem szereztünk, de nem is kaptunk, így a végén a mieink örülhettek.
Gólszerzőink: Takács Róbert (1), Philipp Tobler (1), Zelevics Gergő (1)

Red Dragons Altenberg U16 - Szombathelyi Pingvinek U16 1:10 (0:4, 1:6)
A harmadik találkozónkon a Red Dragons ellen léptünk pályára. Az altenbergiek ellen eddig nagy arányú győzelmeket arattunk, félő volt, hogy nem vesszük komolyan a meccset. Az ellenfél az első percek alapján mutatott játéka alapján látható volt, hogy a játéknapra az eddigi legerősebb csapatukkal érkeztek.
Három és fél percig nem találtuk a fogást, a lövéseink sorra haltak el a kapusukban, amikor is Zelevics Gergő unta meg az ügyetlenkedést, és vágta be könyörtelenül az első gólunkat. Ezután Philipp Tobler pillanatai következtek, kétszer is eredményes volt egy percen belül. A félidőben még Őri Arvid növelte az előnyt, így 4:0-ás Pingvin előnnyel mentek szünetre a fiúk. A második játékrészben ismét Zelevics Gergő indította be a gólgyártást, amit Philipp Tobler találata követett egy remek összjáték után. A következő 2 percben Takács Róbert villant meg kétszer, majd a nap talán legszebb passzjátéka után,  Gribovszki József góljával már 9:0 volt az előny. Az ellenfél egy védekezési hibát követően szépített, majd Őri Arvid állította be a 10:1-es végeredményt.
Gólszerzőink: Philipp Tobler (3), Őri Arvid (2), Takács Róbert (2), Zelevics Gergő (2), Gribovszki József (1)

Tigers Stegersbach U16 - Szombathelyi Pingvinek U16 1:6 (0:3, 1:3)
A nap utolsó mérkőzésén a hazai Tigers együttese volt az ellenfelünk. Úgy alakult, hogy az addig két veretlen gárda találkozott egymással, így ez a meccs döntött az első hely sorsáról. A mieink nem bíztak semmit a véletlenre, 9 másodperc után már a Tigers hálójában landolt a labda Zelevics Gergő jóvoltából. Továbbra is nyomás alatt tartottuk a hazaiak kapuját, akik szinte át semm tudtak jönni a térfelünkre. A 4. perc közepén Őri Arvid villant meg, és növelte az előnyünket 2:0-ra. 1 perccel a félidő előtt ismét Zelevics Gergő volt eredményes egy remek kombináció után, ezzel 3:0 volt a félidő a mieinknek.
A második játékrészben 7 másodperc kellett ahhoz, hogy gólt szerezzünk: egy remekbe szabott Zelevics, Őri kombináció után kapu mögött áttett labdát emelt be Németh Áron a Tigers kapujába. 1 perccel később a ismét az első sorunk varázsolt: egy kapu mellől kiadott passzt szenzációsan járattak meg a srácok, a vége pedig Németh Áron által közelről ütött gól. 5:0 volt az állás a mieinknek. A 10. percben egy kontrát követően szépetettek az osztrákok. A 6:1-es végeredményt a 13. percben Markó Bálint állította be, aki Nagy Benedek által ellopott labdát ütötte be hazai hálóba.
Gólszerzőink: Zelevics Gergő (2), Németh Áron (2), Őri Arvid (1), Markó Bálint (1)
Rendkívül magabiztosan nyertük ezt a tornát is, hasonlóan a bajnoksághoz, még megszorítani sem tudtak az ellenfeleink minket. Ezzel feltettük a koronát az egész éves teljesítményünkre. A díjátadón Zelevics Gergőnek jutott a bajnokság gólkirályának járó trófea, az "ezüstérmes" Őri Arvid lett. Ők ketten 66 gólt rámoltak be az ellenfelek kapujába.

1. SZOMBATHELYI PINGVINEK
    2. Tigers Stegersbach
    3. Mad Dogs Wiener Neustadt
    4. Wolfurt Walkers

Az U13-as csapatunk július 8-án vasárnap lépett pályára szintén Stegersbach-ban.

Tigers U13 - Szombathelyi Pingvinek U13  3:1 (1:0, 2:1)
A kupanap legnagyobb esélyese ellen kezdtünk, és a 2. percben bekapott gyors gól ellenére rendeztük sorainkat. Voltak lehetőségeink, de ezeket nem sikerült értékesítenünk. A félidőbentöbb gól nem született, így minimális különbségű Tigers vezetéssel vonultak a csapatok a szünetre.
A második játékrész hasonló volt a forgatókönyv: az elején ismét gólt szerzett a Tigers, utána mezőnyjáték folyt. A 14. perc elején Simon Máté révén szépítettünk, ismét nyílttá tettük a mérkőzést, de kiegyenlíteni nem sikerült, sőt szerencsétlen módon az utolsó másodpercben gólt szerzett az ellenfél, így 3:1-es vereség lett a vége.
Gólszerzőnk: Simon Máté (1)

Wolfurt Walkers U13  - Szombathelyi Pingvinek U13  12:2 (8:0, 4:2)
A Wolfurt ellen folytatta a csapat, és sajnos katasztrófális első félidőt produkáltunk a fizikai, magassági és sebességbeli fölényben lévő ellenféllel szemben. A Walkers számolatlanul szórta a gólokat,
A második félidő már jobb volt, rendeztük a sorainkat a szünetben, két gólt is szereztünk, de ez is arra volt elég, hogy kozmetikázzunk az eredményen. A vége 10 gólos vereség.
Gólszerzőink: Simon Máté (1), Tárczy Botond (1)

Szombathelyi Pingvinek U13 - Mad Dogs U13  5:2 (2:1, 3:1)
A szezonban nem sikerült elkapnunk a tavaly óta meggyengült Mad Dogs gárdáját. Itt sem úgy indult, hogy sikerülni fog, de egy gyorsan bekapott gólt követően Tárcz Botond két szép egyéni kiugrás után megfordította az állást. Ezzel 2-1-re vezettünk a félidőben.
A második játékrész szintén Mad Dogs góllal indult, de az egyenlítő találat után megrázták magukat a mieink, és Tárczy Botond újabb duplájával, és Simon Máté góljával legyőztük a bécsújhelyieket, és megszereztük a 3. helyet.
Gólszerzőink: Tárczy Botond (4), Simon Máté (1)

1. Tigers Stegersbach
    2. Wolfurt Walkers
    4. Mad Dogs Wiener Neustadt

Ezzel tornával véget ért az ISHA inline szezon, 1 hónap nyári szünetet követően újra edzésbe állnak majd a gyerekek.

A fotók: Csarankó Antal és Németh Zsolt.