Szezonzáró jeges U12-es torna Kőszegen

2019.03.31.

Negyedik helyezést szerzett előkészítő csapatunk a kétnapos rendezvényen

Az első alkalommal kiírt, Kőszegi Farkasok által szervezett kispályás 4x4-es U12-es tornának a Kőszegi Jégpálya adott otthont. 6 csapat nevezett az eseményre, a házigazda és a mieink mellett a Hatvani Gigászok, a Nyugati Eszkimók, a Budakalászi Vidrák és a Zalai Titánok egyesületei vettek részt.

Szombat reggel 8 órakor már jégen voltunk, és a hazai Farkasok ellen léptünk jégre először.
Szombathelyi Pingvinek - Kőszegi Farkasok 6:1
A korai kelés miatt tompán kezdtünk, és a szimpatikus ellenfél is megnehezítette a dolgunkat, csak a második félidőben sikerült elhúzni és megnyerni a mérkőzést. Szokatlan volt a 4-4-es felállás és a lessel is meggyűlt a bajunk.

Egy rövid jégkészítést követően ismét rajtunk volt a sor.
Hatvani Gigászok - Szombathelyi Pingvinek 6:1
Egy olyan ellenféllel játszottunk, akikkel még sosem találkoztunk. Mint kiderült, egy masszív, erős fizikumú, jó csapattal kerültünk szembe. Minden téren felülmúltak bennünket, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést ilyen arányban is.

Szombathelyi Pingvinek - Egerszegi Titánok 1:2
Az előzetesen a torna favoritjának titulált csapat ellen felszívták magukat a játékosainknak, és óriási küzdelemben sikerült egy győzelemmel felérő eredményt elérni. Nagyon fegyelmezetten védekeztünk, ha kellett csúsztunk-másztunk a jégen. Hozzá kell tennünk, hogy szerencsénk is volt, több alkalommal a kapuvas mentett meg minket a góltól. Kapusunk, Iszak-Pataki Gergő élete meccsét játszotta, rengeteg Titánok lövést hatástalanított.

Ezután egy hosszabb szünet következett, amely alatt sor került a hivatalos megnyitóra is. Ezen részt vett Kovács Zoltán, az MJSZ szakmai alelnöke és a gyerekek nagy örömére Csúszka is megjelent.

A délután első mérkőzése abból a szempontból volt érdekes, hogy aki ott nyer, az jut be a "felsőházba".
Nyugati Eszkimók - Szombathelyi Pingvinek 4:1
Igazi rangadót játszottunk, de sajnos nem tudtuk megismételni a Titánok ellen nyújtott játékot. A lehetőségeinket nem sikerült kihasználni, és büntetőt is hibáztunk, az Eszkimók megérdemelten nyerték meg az összecsapást.

A csoportmérkőzések utolsó körében szintén egy olyan gárdával játszottunk, akikkel még nem találkoztunk tétmérkőzésen.
Szombathelyi Pingvinek - Budakalászi Vidrák 3:1
Két fáradtnak tűnő csapat összecsapásán a mi játékosaink koncentráltak jobban, és megnyerték a találkozót. Ezzel az eredménnyel a negyedik helyen végeztünk a csoportban.

A második játéknapon a helyosztókra került sor. A mieink rögtön két mérkőzéssel kezdtek:

Szombathelyi Pingvinek - Kőszegi Farkasok 8:0
A tegnapi mérkőzés után sikerült még egy lapáttal rátennünk, és kapott gól nélkül lehozni a mérkőzést.

Szombathelyi Pingvinek - Budakalászi Vidrák 5:4 (büntetők után)
Jó kezdés után megfordította a meccset az ellenfél. Lemaradtunk a cseréknél, és a budakalásziak két ziccert is gólra váltottak. Ezután futottunk az eredmény után, az ellenfél szerzett vezetést, mi pedig egyenlítettünk. A vége 4:4 lett, büntetőlövések következtek. Kapusunk az ellenfél mindhárom büntetőjét hárította, és mivel Tárczy Csanád belőtte a sajátját, ezzel megnyertük a találkozót, amivel a negyedik helyet szereztük meg.

A jól szervezett torna kíváló alkalom volt arra, hogy rámutasson, hogy komolyabb ellenfelekkel szemben milyen lemaradásban vagyunk. Pozitívum volt, hogy vasárnapra javult a csapatjátékunk, de korcsolyázásban és lövésben van még bepótolnivalónk.

Külön öröm, hogy a torna legjobb kapusának a Szombathelyi Pingvinek hálóőrét, Iszak-Pataki Gergőt választották meg.