U10 beugróként bajnoki cím!

2018.06.30.

A második és egyben zárófordulót június 30-án rendezték meg Wr. Neustadtban az U10-esek korosztályában az osztrák inline bajnokságban.

MadDogs U10 - Szombathelyi Pingvinek U10 2:4 (0:1, 2:3)
A beton pálya ellenére nagyszerűen játszott a csapat, teljesen megérdemelten múlta felül a hazai pályán játszó ellenfelét. Az első félidő jobbára mezőnyjátékkal telt, a másodikban megtaláltuk a gólszerző ütőnket, és megnyertük a meccset.
Gólszerzők: Mazzag Bendegúz (2), Herman Bence (1), Szolga Péter (1)

Szombathelyi Pingvinek U10 - Red Dragons U10 3:5 (2:3, 1:2)
Rosszul kezdtünk, 1 percen belül már 1:0-ra vezetett az ellenfél. Ezt az 5. percben sikerült kiegyenlíteni. Ezután felváltva estek még a gólok, a Dragons szünetben 3:2-re vezetett. A második félidőben be voltunk oltva gólszerzés ellen, míg az ellenfél kétszer is gólt szerzett. A szépítés a vége előtt sikerült csak. A vége 5:3 az altenbergieknek.
Ezzel a győzelmével a Dragons visszavágott a Szombathelyen elszenvedett vereségéért.
Az ellenfél 25-ös játékosát képtelenek voltunk tartani, egymaga 4 gólt szerzett csapata 5 találata közül. Nálunk Fatalin Lackó volt elemében, mindháromszor ő talált be az ellenfél kapujába.
Gólszerzők: Fatalin László (3)

Shadows U10 - Szombathelyi Pingvinek U10 0:14 (0:7, 0:7)
A mindössze 7 játékossal felálló amstetteniek ellen gólfesztivált rendeztünk, esélyeshez méltó játékkal múltuk felül a szimpatikus ellenfelünket. A 9 mezőnyjátékosunk közül 7 szerzett gólt.
Gólszerzők: Herman Bence (3), Tamás Dominik (3), Szolga Péter (2), Bognár Gergely (2), Szolga Péter (2), Magyar Benedek (1), Bergmann Bence (1)

Ezzel a remek szerepléssel a legfiatalabb Pingvinek beugró csapatként elhódították a bajnoki címet.

A bajnokság végeredménye:

Csapat Mérkőzés Nyert Vesztett Dönt. Pont Szerzett gól Kapott gól Gk.
1.  Szombathelyi Pingvinek U10 6 5 1 0 10 39 12 27
2.  Red Dragons Altenberg U10 6 5 1 0 10 36 16 20
3.  Mad Dogs U10 6 2 4 0 4 18 37 -19
4.  Amstetten Shadows U10 6 0 6 0 0 4 32 -28

A gólkirályi címről Fatalin László éppen lemaradt. Az első helyen holtverseny alakult ki, a bécsújhelyi játékos több szerzett góljával miatt nyerte meg.