U10-es ISHA bajnokság 2. forduló Altenbergben

2019.05.18.

Az U10-es csapatunk Altenbergben folytatta a bajnokságot, ahol a Mad Dogs Wr. Neustadt-tal és a Red Dragons Altenberg együttesével csapott össze (a Tigers Stegersbach nem jelent meg).

Mad Dogs U10 - Szombathelyi Pingvinek U10 4:10 (1:7, 3:3)
Hiába volt több mint két és fél óra az utazás, a Mad Dogs elleni találkozó álomszerűen indult, a gyerekek két és fél perc alatt négyet rámoltak be a Mad Dogs kapujába. A folytatásban is űzték-hajtották a labdát a kicsik, a félidő végére már 7:1-es Pingvin vezetést mutatott az eredményjelző.
A második játékrészben a szép-kombinatív játéké és a gyakorlásé volt a főszerep. A legfiatalabbak kapták a legtöbb lehetőséget, és sikerült újabb három gólt szerezni, a végeredmény 10:4 lett.
Pontszerzők (gól+gólpassz): Szolga Péter (4+2), Bognár Gergely (4+1), Herman Bence (1+0), Náhóczki Előd (1+0), Horváth Dömötör (0+2).

Szombathelyi Pingvinek U10 - Red Dragons U10  12:2 (7:0, 5:2)
A második mérkőzésre már nagyon meleg lett az idő és ezen az aszfalt sem segített. A mérkőzés elején lelassult kicsit a csapat. A negyedik perc elején azonban „megtört a jég”, megszereztük az első gólt a találkozón. A félidő végéig ezt újabb 6 gól követte. A kis Pingvinek parádés játékkal, sok korcsolyázással messze fölé nőttek a Red Dragons-nak. A második játékrészre kicsit mindkét csapat elfáradt, de így is sikerült öt újabb találatot bevinni. A végeredmény 12:2 lett.
Pontszerzők (gól+gólpassz): Herman Bence (4+0), Bognár Gergely (5+2), Szolga Péter (3+1), Horváth Dömötör (0+2), Kiss Bence (0+1).

„Végig magas szinten játszottak a gyerekek. Nagyon gyorsak voltak, látszott, hogy szeretnek játszani; cselezni és passzolni egyaránt, és ami a legfontosabb: nagyon élvezték a játékot. Nagyon jó volt látni, ahogy csuromvizesen, de hatalmas mosollyal az arcukon és a szurkolók vastapsával kísérve mentek le a pályáról. Büszkék lehetnek magukra, és csak egyre jobbak és jobbak leszünk.” – összegezte a napot Sipos Pál, vezetőedző.

A mieink két forduló után veretlenül vezetik a tabellát.

Csapat LM GY V D P SZG KG GK
1. Pingvinek U10 5 5 0 0 10 41 9 32
2. Red Dragons Altenberg U10 5 3 2 0 6 25 19 6
3. Mad Dogs U10 5 1 4 0 2 10 34 -24
4. ISV Tigers U10 3 0 3 0 0 2 16 -14

LM - lejátszott mérkőzés, GY - győzelem, V - vereség, D - döntetlen, P - elért pontszám, SZG - szerzett gól, KG - kapott gól, GK - gólkülönbség