U10-es ISHA bajnokság 4. forduló Szombathelyen

2019.06.16.

Az idei első hőhullám végén, június 16-án hazai pályán került megrendezésre az alapszakasz utolsó fordulója. Két meccs várt a mieinkre a Mad Dogs és Red Dragons gárdái ellen. Több hiányzója is volt a csapatnak, ők a budapesti jeges edzőtáborba utaztak éppen.

Szombathelyi Pingvinek U10 - Mad Dogs U10  6:1 (4:1, 2:0)
Jól indult a találkozó, Szolga Peti két góljával fél perc alatt már 2:0-ra vezettünk. A folytatásban kicsit megilletődötten játszottunk, a harmadik percben szépített is az ellenfél (2:1). A 9. percben Horváth Bence megszerezte az első ISHA-s gólját, majd fél perc múlva ismét Szolga Peti talált be, ezzel három gólos előnnyel mehettünk szünetre (4:1).
A második félidőben végig mi irányítottunk, de valószínűleg a nagy meleg miatt csökkenő koncentráció miatt csak két gól sikerült szerezni a második játékrészben. A 25. percben Szolga Peti és Bognár Gergely találatai döntötték el a meccset, a vége magabiztos hazai siker lett (6:1).
Gólszerzőink: Szolga Péter (4), Horváth Bence (1), Bognár Gergely (1)

Szombathelyi Pingvinek U10 - Red Dragons Altenberg 7:4 (3:2, 4:2)
Az altenbergi csapat ellen végig kiegyenlített mérkőzést vívtunk. Az elso félidőben felváltva estek a gólok: a 4. percben Bognár Gergely révén 1:0-ra vezettünk, majd gyorsan válaszolt rá az osztrák gárda (1:1), az 5. percben Szolga Peti találatával 2:1 volt ide, majd a 6. percben ismét jött rá a válasz (2:2). A 9. percben ismét Bognár Gergely lőtt gólt, az eredmény a szünetig nem változott, ezzel 3:2-es vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.
A második játékrész elején gyorsan szereztünk két gólt Szolga Peti és Bognár Gergely révén, ezzel nagyobb elonyre tettünk szert (5:2). A 19. percben ismét Bognár Gergely volt eredményes, ezzel már 6:2-re vezettünk. A végére kicsit kiengedtünk, az ellenfél közelebb tudott jönni a 22. és a 25 percekben elért góljaival (6:4). A végeredményt a találkozó legjobbja, Bognár Gergely állította be, ezzel 7:4-re megnyertük a találkozót.
Gólszerzőink: Bognár Gergely (5), Szolga Péter (2)

Sipos Pál edző így értékelt: "A nagy melegben elfáradtunk, a kapusteljesítmény parádés volt Németh Lóránttól és Máthé Zalántól is, mezonyben Bognár Gergely és Szolga Péter kimagasló teljesítményt nyújtott.
100%-os teljesítménnyel megnyertük a bajnokságot, úgyhogy elégedettek lehetünk. A zárótornán még ennél is jobban akarunk szerepelni. "

Folytatás július 6-án Stegersbachban a zárótornán.