U10 Sárga kategóriás tornát rendeztünk

2022.11.19.

Szombathelyi Pingvinek: Cziráki Levente, Hepp Mátyás - Raffai Hugó, Papp Csanád, Göncz Hanga, Alapi Rebeka, Kovács Kornél, Gecse-Kálózi Nina, Tóth Kornél, Gecse-Kálózi Csongor, Koósz Nimród, Lengyel Noel, Szemes Bence, Mráz Barna
Edző: Göncz Szabolcs

November 19-én sárga kategóriás tornát rendeztünk a Szombathelyi Jégcsarnokban, ahol a Zalai Titánokkal kétszer, a Győr és az Ajka csapatával egyszer-egyszer mérkőztünk meg.
A négy csapat 2x12 perces mérkőzéseket játszott párhuzamos pályán. Mi az idősebb korosztály nélkül, főleg "alsós" játékosokból álló csapattal vettük fel a küzdelmeket.

Az már az első összecsapáson kiderült, hogy a sárga torna láthatóan más kávéház, mint a piros. A kezdő találkozón a Titánok ellen még kicsit álmosnak, összeszedetlennek tűnt a csapat. Kapusaink jól állták a sarat, de a rengeteg lövésből azért jutott át bőven rajtuk is. A második meccsen az Ajkai Óriások ellen se ment még túl jól a játék, de már akadtak jó megmozdulások is.

A jégkészítés után a Győr ellen már egy szoros mérkőzést játszottunk, sok helyzettel, góllal. A negyedik összecsapáson újra a Titánok ellen indultunk harcba, kicsit még nagyobb lendülettel. A védekezésre igyekeztünk koncentrálni, ennek köszönhetően kapusaink még jobb hatékonysággal hárították a lövéseket. A játék képe is sokat változott, és egy élvezetes meccsen megmutattuk, hogy tudunk a reggeli formánknál jobban játszani.

A tornát a szokásoknak megfelelően érem és oklevél átadással zártuk.

Fotók: Németh Zsolt