U11 inline bajnokság 1. forduló

2023.04.22.
Megkezdődött az osztrák görhoki bajnokság a legkisebb korosztályunknak is. Az U11-es csapatunk ma hazai pályán, a Szombathelyi Jégcsarnok műanyag borításán játszott két mérkőzést a bécsújhelyi Mad Dogs és a stockeraui Oilers gárdái ellen. A mérkőzések 2x15 perces félidőből álltak, és a nagy méretű játéktér miatt 5 az 5 ellen játszottak a csapatok.

Az első összecsapáson végig nagyon szoros állás mellett egy góllal alulmaradtunk a bécsújhelyi ellenfelünkkel szemben. Az első félidőben még 3:2-re mi vezettünk, de a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően a második félidőben megfordította az eredményt a vendégcsapat.

A játéknap utolsó mérkőzésén a jó erőkből álló stockeraui Oilers együttese várt a mieinkre. 24 percig remekül tartottuk magunkat, hatalmasat küzdelem mellett 1:1-es döntetlen volt az állás, de onnan bedarált minket az ellenfelünk. A csapatot a második mérkőzés 3/4-ében mutatott játékért dicséret illeti.

Az eredmények:
Szombathelyi Pingvinek JK - HC Mad Dogs 4:5
Stock City Oilers - Szombathelyi Pingvinek JK 8:1

A csoport harmadik mérkőzésén HC Mad Dogs - Stock City Oilers 0:8

A mieink tétmérkőzésen legközelebb május 20-án Stockerauban mérkőznek meg ugyanezekkel az ellenfelekkel.