U12 kispályás nyitófesztiválon jártunk

2018.11.07.

A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) a nemzetközi példát követve, az elmúlt időszakban kinyilatkoztatta, hogy felkarolja a kispályás jégkorongot, és a szupermini és mini tornákhoz hasonlóan elindítja az U12-es és U14-es kispályás bajnokságait. Idén országosan már 17 egyesület jelentkezett az U12-es, ill. 7 csapat az U14-es 3x3-as versenysorozatba.

A 2018/19-as szezonban először írtak ki szezonnyitó tornát Budapesten, a Vasas Jégcentrumban.

A november 3-ai eseményen 14 csapat U12-es kispályás hokisai vettek részt, és játszottak 2-2 mérkőzést 18 perces félidőkkel, futó órával, percenkénti sorcserével, az eredmény számolása nélkül. Természetesen egyesületünk is képviseltette magát annak ellenére, hogy a szezonban eddig kevés alkalmunk volt jégen edzenünk.

A mieink ellenfelei a Bajai Lurkók és a Szigeti Bikák csapatai voltak. A bajaiak ellen két ellentétes félidőt láthattunk, az első úgy indult, ahogy az minden szezon kezdetén: sok hibával, bizonytalansággal. Látszott, hogy a görkorcsolya után a lábaknak alkalmazkodniuk kellett a jéghez, illetve az újjáalakult soroknak is meg kellett szokniuk egymást. A második félidő már jobban sikerült, és fölénybe tudtunk kerülni. Megsüvegelendő, hogy a harmadik sorban feljátszó mini játékosaink remek, gólerős játékot mutattak be.

A Szigeti Bikák együttese ellen már nem sikerült olyan jól a folytatás: a jól korcsolyázó, magabiztos Bikák szinte minden hibánkat könyörtelenül kihasználva megmutatták, hogy van hová fejlődnünk, és biztosan javulni is fogunk.

A jól szervezett torna végén oklevelet és érmet kaptak a játékosok a részvételért.