U12 Magyar Kupa Dunaújvárosban

2023.03.13.

A Magyar Kupa SÁRGA kategóriájának selejtezőjében vettünk részt Dunaújvárosban. Ellenfeleink a házigazda Acélbikák mellett a Kárpáti Farkasok, a Szeged és az OHA csapatai voltak. A mérkőzések 2x15 percesek voltak.

Szombathelyi Pingvinek: Kovács Soma, Cziráki Levente - Fullár Zsigmond, Gyurics Olivér, Horváth Dömötör, Kiss Bence, Kovács Benedek, Kovács Huba, Laski Dávid, Major Márton, Máthé Zalán, Mazzag Lőrinc, Mazzag Sarolta, Náray Péter, Raffai Mór, Simon Krisztián, Sipos Botond, Tóth Marcell, Velladics Bence, Velladics Gergely, Vincze-Kiss Olivér
Edző: Sipos Pál

Szombathelyi Pingvinek - Kárpáti Farkasok B 3:1 (2:0, 1:1)
Az első mérkőzést a Kárpáti Farkasokkal játszottuk. A találkozó inkább a Farkasok fölényével indult, de Kovács Soma remeklésének köszönhetően kijöttünk a szorításból és fokozatosan átvettük az irányítást. A félidő végén kétszer is betaláltunk egy szép szóló majd egy remek büntető után. A második játékrész közepén újabb gólt szereztünk és bár a meccs végén szépített ellenfél is, tovább zárkózni már nem tudtak, megnyertük az első meccsünket!

Dunaújvárosi Acélbikák - Szombathelyi Pingvinek 5:2 (2:1, 3:1)
A második összecsapáson a házigazda DAB gárdájával játszottunk. Inkább a mi térfelünkön folyt a játék, néhányszor beszorultunk a saját harmadunkba is. Ellenfelünk nagyobb játékerőt képviselt, a szünetben így is szoros 2:1 állt a táblán. A folytatásban aztán tovább nőtt a különbség, 7 perccel a vége előtt 5:1 volt, de a csapatunk nem tört meg, az összeomlás helyett gólt szereztünk, beállítva ezzel az 5:2-es végeredményt.

Goodwill Pharma Szeged - Szombathelyi Pingvinek 1:3 (1:1, 0:2)
A harmadik találkozónkon a Szegeddel játszottunk. Hosszú gólcsend után a félidő vége előtt 20 másodperc alatt két találat is esett, így 1:1-es állással mehettünk pihenőre. A második félidőt remekül kezdtük góllal, amire a Szeged nem tudott válaszolni, sőt Soma kivédett büntetője után mi szereztünk újabb gólt, ezzel lezártuk a mérkőzést, újabb győzelem!

Szombathelyi Pingvinek - OHA 5:6 b.ü. (5:3, 0:2, 0:1)
A negyedik mérkőzést az OHA csapatával vívtuk. Mindkét együttes komoly egyéniségekkel rendelkezik, izgalmas összecsapásra volt kilátás. Ennek megfelelően szépen potyogtak a gólok az első játékrészben, gyors gólváltások után 5:2-re is elhúztunk, de az OHA nem adta fel. A második félidőben elfáradtunk, ami nem csoda, hiszen már a negyedik mérkőzést vívtuk, az OHA ezt kihasználva kiegyenlített, majd egy izgalmas büntetőpárbajt követően megnyerte a mérkőzést.

Sipos Pál edzőnk így értékelt a fárasztó nap végén: "Elégedettek vagyunk az elért eredményeinkkel, talán kicsit erőn felül is teljesítettünk. Nem vagyunk jégen gyakorlatilag január vége óta, ezért nem vártam el nagy dolgokat, inkább csak bátor játékot kértem a gyerekektől, de sokkal többet kaptam tőlük. Mindenki odatette magát, hihetetlen egyéni- és csapatteljesítményt láttam ma. Bár az utolsó mérkőzést elbuktuk, ott is megvolt az esélyünk a győzelemre. Rendkívül büszke vagyok a srácokra, nagyszerűen játszottunk, nehéz lesz megismételni a helyosztó mérkőzéseken. Le a kalappal a játékosok előtt!"

5 Goodwill Pharma Szeged 3 4 1 0 0 3 10 12 -2

A mieink március 19-én vasárnap a 9-12. helyekért a Zempléni Hiúzok, az UTE és a Jégoroszlánok csapatai ellen lépnek majd jégre.