U14 3x3 6. forduló Várpalotán

2020.02.08.

A 6. fordulót rendezték meg az U14 3x3-as bajnokságban Várpalotán.

Nyugati Eszkimók - Szombathelyi Pingvinek 10:4 (5:2, 5:2)
Két meghatározó játékosunk nélkül vágtunk neki a 6. fordulónak. Czóbel Gergely és Szabó Gábriel sérülés miatt hiányzott a keretből ezúttal. Nem kezdtünk rosszul, a 4. percben Bosits Botond révén vezetést is szereztünk (0:1). Aztán ahelyett, hogy a gól megnyugtatott volna minket, bizonytalanná vált a játékunk, és a jól korcsolyázó ellenfél gyorsan megfordította az állást. Sajnos ezúttal hiányzott a jó kapus teljesítmény, és ahogy az lenni szokott, támadásban semmi nem sikerült. Rengeteg helyzetet elpuskáztunk, vagy a kapuvas segített az ellenfélnek. A 9. percben már két góllal vezettek az Eszkimók (1:3). Tóth Dani még szépített, de a félidő végéig még két gólt is kaptunk, ezzel három gólos hátránnyal mentünk szünetre (2:5).
A második félidő sajnos ugyanott folytatódott, ahol az első befejeződött. Mentünk előre, próbálkoztunk, de nagyon sok hibával játszottunk, és a védekezésünk sem működött megfelelően továbbra sem. Egyedül Tóth Dani tudta hozzátenni a magáét, de a 22. percben szerzett góljával is csak kapaszkodni tudtunk (3:6). A folytatásban nem tudtunk tovább zárkózni, ehelyett sajnos sorban kaptuk a gólokat. A 30. percben már 10:3 volt az ellenfélnek. Simon Máté még szépített a 33. percben, és mivel nem esett már gól a hátralévő 7 percben, ezzel ki is alakult a végeredmény (10:4).
Gólszerzőink: Tóth Dániel 2, Simon Máté - Bosits Botond 1-1

Lizards - Szombathelyi Pingvinek 3:16 (1:7, 2:9)
Rövid szünet után folytatódott a hazai csapat ellen a torna. A második mérkőzésre sikerült rendezni a sorokat, és az első és a harmadik sorunk is remek teljesítménnyel rukkolt ki. A 16 gólból a Simon Máté - Tóth Dani - Tárczy Csanád sor 11-et szerzett. Az U12-es feljátszókból álló harmadik sorunk pedig parádés összjátékkal kergette őrületbe az ellenfelet: remek idítások, mértani passzok jellemezték a játékukat, öröm volt nézni, ahogy játszottak. Ezúttal kapusunk, Iszak-Pataki Gergő is hozta a rá jellemző formát, sokkal jobban védett, mint az előző összecsapáson. A vége megérdemelt Pinvin győzelem lett (3:16).
Gólszerzőink: Simon Máté - Tóth Dániel 4-4, Tárczy Csanád 3, Németh Milán - Pálmai Fülöp 2-2, Bosits Botond 1

Tatabányai Polipok - Szombathelyi Pingvinek 1:18 (0:11, 1:7)
Egy hosszabb pihenő után a játéknap utolsó mérkőzésére került sor. A mieink itt már teljesen felszabadult játékot játszottak a Polipok ellen. Remek támadásokat láthattunk, sok gólt szereztek a mienk. Simon Máté és Tóth Dani vitték a prímet, de az U12-eseink is ismét nagyot játszottak. Mazzag Bende és Bosits Botond is 3-3 góllal vette ki a részét a győzelemből. A vége 18:1-es Pingvin siker lett.
Gólszerzőink: Simon Máté - Tóth Dániel 4-4, Bosits Botond - Mazzag Bende 3-3, Tulok Ágoston 2, Németh Milán - Tárczy Csanád 1-1