U14 A DAB nyerte a csoport rangadóját

2022.09.24.

Szombathelyi Pingvinek - Dunaújvárosi Acélbikák 6:11 (3:8, 3:3)
U14 B csoportos kvalifikációs mérkőzés, Szombathely. Játékvezetők: Koós Zoltán, Németh Áron

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Pongrácz Marcell - Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Kariusz-Horváth Máté, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Moghioros Marcell, Pálmai Fülöp, Török Lilla
Edző: Bosnyák Márkó, Benkő István

A harmadik mérkőzésünkön az eddig veretlen Dunaújváros ellen léptünk jégre, és ez az összecsapás nagy valószínűséggel a csoport első helyezéséről döntött.

A mérkőzés első percében rögtön vezetést szerezett a vendég csapat, amiből sejteni lehetett, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Nem zavart meg minket a bekapott gól, hiszen Mazzag Bendegúz révén a 3. percben egyenlíteni tudtunk. Potyogtak a gólok, a 9. percben a mieink vezettek 3:2-re, a találatokat Mazzag Bendegúz és Horváth Dömötör szerezték, utóbbinál Pálmai Fülöp már a második asszitját jegyezhette. A félidőt hátralévő perceiben sajnos csak a vendég csapat tudott eredményes lenni, így 8:3-as DAB vezetéssel mentünk szünetre.

Az második 20 percet sikerült jól kezdenünk, Mazzag Bedegúz és Laki Csanád góljaival közelebb tudtunk férkőzni (6:9) és hatalmasat küzdöttünk azért, hogy megfordítsuk a mérkőzést. Sajnos ez nem sikerült, így a vendég csapat játékosai örülhettek jobban a lefújást követően. A vége 11:6-os vendég siker.

Bosnyák Márkó edzőnk értékelése: "Azt gondolom, hogy emelt fővel távozhattunk a mérkőzést követően, támadásban soha nem látott dolgokat, megoldásokat vittünk véghez. Tisztában voltunk vele, hogy az ellenfél 88-as játékosa kimagasló teljesítményre képes, amit ellenünk is bizonyított. Védekezésben komolyabb taktikai fegyelemre lesz szükségünk az ilyen erős ellenfelekkel szemben. A kapusainkra nem lehet panasz, hiszen olyan lövéseket kaptak, amilyenekhet eddig nem nagyon voltak hozzászokva. Sajnos nem mindenki jutott játéklehetőséghez, de remélem az elkövetkező két mérkőzésen nekik is tudok szerepet adni, és két győztes mérkőzést követően térhetünk majd haza Budapestről."

Gólszerzőink: Mazzag Bendegúz 4, Laki Csanád - Horváth Dömötör 1-1