U14 - a Vasas SC B volt az ellenfelünk

2020.12.12.

Vasas SC B - Szombathelyi Pingvinek 8:2 (5:0, 0:0, 3:2)
U14 4. csoport 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés, Budapest, játékvezetők: Fényi S. Barnabás, Jakocs Ferenc

Szombathelyi Pingvinek: Iszak-Pataki Gergő - Tárczy Csanád, Szabó Botond, Czóbel Gergely, Bosits Botond - Bergmann Bence, Tulok Ágoston, Fullár Emma, Németh Milán, Mazzag Bendegúz - Polgár Patrik, Bognár Gergely, Herman Bence

Újabb nehéz összecsapás várt a mieinkre. A hazai jégkorongsport egyik fellegvárában, a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban vendégeskedtünk szombaton.
Az első harmadban jól kezdtünk, és habár a hazaiak fölényben játszottak, remekül tartottuk magunkat, és az első sorunknak egy-egy veszélyes támadásra is maradt ereje. Kapott gól nélkül sikerült kivédekezni két emberhátrányos szituációt az első 10 percben. A vendéglátók beszorítottak a kapunk elé, hősiesen védekeztünk, és kapusunk, Iszak-Pataki Gergő parádézott az első játékrész két harmadáig. A 14. percben aztán gólra váltotta fölényét a Vasas: egy kipattanót kotort be a csatáruk közelről (1:0). Ezután bátran támadtunk, Szabó Gábriel révén voltak is lehetőségeink, de nem sikerült gólt szerezni. A következő 3 percben viszont hullámvölgybe kerültünk, és az ellenfél egymás után négyszer is betalált a teljesen megzavaradott védelmünk asszisztálása mellett (5:0). A legjobbkor jött a pihenő a mieinknek.

A szünetben rendet kellett tennie Csergő István edzőnknek a fejekben, ami sikerült is: a második harmadban egy sokkal fegyelmezetebb csapat jött ki a jégre. Ebben a játékrészben is nagyot küzdöttek a mieink, kapusunk ismét ihletett formában védett. Sikerült 0:0-ra lehozni ezt az etapot, ami visszaadta az első harmad végén elveszített önbizalmunkat is. Igaz, hogy a szépítő találatot sem sikerült megszerezni, de nem is nőtt a házigazda előnye.

A harmadik harmad remekül indult:  a 41. percben Bosits Botond ugratta ki Szabó Gábrielt, aki a kapus mellett elhúzva megszerezte a szépítő gólunkat (5:1). Bátran játszottunk a következő percekben, beszorítottuk a Vasast a harmadukba, volt két jó lövésünk is, de nem sikerült újabb találatot szereznünk. A hazaiak ismét emeltek a fordulatszámon, gyorsan ütöttek két gólt a 43. és 44. percben (7:1).
A 49. percben Czóbel Gergely lőtte rá távolról a korongot, ami a palánkról visszapattanva éppen Szabó Gábriel elé került, aki a kapus mellett elhúzva belőtte a saját maga és a csapatunk második gólját (7:2). A végeredmény az 53. percben alakult ki, amikor a vendéglátók beütötték a 8. góljukat (8:2), ami az 5:0-ás első harmad után egyáltalán nem rossz.

A második és a harmadik játékrész eredménye összesítve "csak" 3:2 volt a Vasasnak. 53 percen keresztül volt tartása a csapatnak, és jól oldotta meg -főleg a védekezésre koncentrálva- a feladatát. Kapusunk, Iszak-Pataki Gergő sok szép védést mutatott be, nagy szerepe van ebben az eredményben. Meg kell említenünk Tárczy Csanád teljesítményét, aki mérkőzések óta hatalmasat játszik, és szürke eminenciásként oldja meg feladatát az első sor védelmében. A másik megsüvegelendő teljesítmény Szabó Gábrielé, aki a gólfelelősünk, és aki fáradhatatlanul próbál helyzetbe kerülni. A mérkőzésen pozitívum volt, hogy a 7 emberhátrány alatt egyből sem kaptunk gólt, negatívum, hogy a 6 előnyünkből egyet sem sikerült kihasználni. A jégidő hiánya továbbra is látszik, de ebben a csoportban minden egyes lejátszott találkozó ajándék nekünk. Menni kell tovább, és megpróbálni még szorosabbá tenni a következő fordulók mérkőzéseit.

Gólszerzők: Véghelyi György - Varga Ákos 3-3, Takács-Král Dominik - Pusztai Barnabás 1-1 illetve Szabó Gábriel 2

Folytatás december 19-én Pesterzsébeten az ESMTK vendégeként.