U14 Egy gólos siker a városi derbin

2022.11.26.

Nyugati Eszkimók - Szombathelyi Pingvinek 7:8 (2:3, 2:2, 3:3)
U14 B csoportos bajnoki mérkőzés Szombathely. Játékvezetők: Balázsi Barna, Majoros Dániel

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt, Pongrácz Marcell, Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Herman Bence, Horváth Anna, Horváth Dömötör, Horváth Júia, Jagodics Adél, Kariusz-Horváth Máté, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Pásztorházi Gergő, Soós Máté
Edző: Bosnyák Márkó

Következő "idegenbeli" mérkőzésünkön is a Jégcsarnokban léptünk jégre, ahol a városi derbin a Nyugati Eszkimók együttese volt az ellenfelünk. A mérkőzésre most szűkebb kerettel 14+2 játékossal érkeztünk.

Remekül indult az összecsapás, 5 perc után már 2:0-ra is vezettünk Bognár Gergely és Mazzag Bendegúz találataival. Az Eszkimók csapata nem adta fel és játékrész felénél kiegyenlített, ám a harmad végéhez közeledve, Mazzag Bendegúz ismét eredményes volt, egy szemfüles gólt szerzett a kapu mögül (2:3).

A második felvonás is komoly küzdelmet hozott és hasonló forgatókönyvvel zajlott hiszen a "hazai" csapat szaladt az eredmény után, de az egyenlítést mindig pingvin gól követett, így 5:4-es vezetéssel mehettünk szünetre Bognár Gergely 2 másodperccel a lefújás előtti hatalmas góljának köszönhetően.

A harmadik harmadban is tovább domináltak mieink, a 48. percben már 8:5 re is vezetett Bosnyák Márkó gárdája, Mazzag Bendegúz újabb 3 gólját követően. A 3 gólos különbséget követően egy kicsit ki is engedett a csapat. Az 55. percben az ellenfél 1 percen belül kétszer is betalált, 7:8 állt az eredményjelzőn, és ismét teljesen nyílttá vált az összecsapás. Az Eszkimók mindent megtettek az egyenlítésért, de Vaclav Novák csapatának nem sikült már több gólt szereznie, így ismételten a Szombathelyi Pingvinek nyerték a városi rangadót.

Bosnyák Márkó edzőnk véleménye: "Gratulálok minden játékosomnak, hiszen komoly csatában sikerült ismét győznünk, de a mutatott játékkal most voltam a legjobban megelégedve az idén során. Mindenki beletette a munkát ebbe a győzelmbe, szebbnél szebb gólokat szereztünk, valamint 60 percig uraltuk a játékot. Külön kiemelném a 6 gólig jutó Mazzag Bendegúzt, a 2+4 pontig jutó Bognár Gergelyt, valamint az U12-es korú Horváth Dömötört, aki hihetetlen munkát végzett a jégen. 16 ponttal vezetjük a csoportot, így már matematikailag is biztossá vált, hogy az M4 csoportban folytatjuk a középszakasz során. Jövő héten a Veszprém csapatát fogadjuk hazai jégen, reméljük sikerül revansot vennünk az idegenben elszenvedett vereség miatt."

Gólszerzőink: Mazzag Bendegúz 6, Bognár Gergely 2