U14 Egy harmadnyi csoda

2022.01.15.

Szombathelyi Pingvinek - HC Kiskőrös-Spartak 1:13 (1:0, 0:5, 0:8)
U14 alapszakasz bajnoki mérkőzés, Zalaegerszeg. Játékvezetők: Nagy Dusán, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Pálmai Fülöp, Tulok Ágoston, Bosits Botond András, Németh Milán, Simon Gergő, Herman Bence, Jagodics Adél, Mazzag Bendegúz Ambrus, Szabó Bendegúz, Bognár Gergely, Fatalin László, Laski Gergő, Moghioros Marcell
Edző: Bosnyák Márkó

A soron következő mérkőzésünkön a Kiskőrös-Spartak csapatát fogadtuk hazai jégen.

A találkozót két sorral kezdtük, és sikerült meglepnünk ellenfelünket: rengeteget korcsolyázva felvettük velük a tempót, komoly helyzeteket alakítottunk ki a kapujuk előtt, ám ezeket jól fogta a vendégkapus. A játékosaink beleálltak a fizikai küzdelembe a testi fölényben lévő kiskőrösiek ellen, kőkemény ütközések tarkították ezt a játékrészt. Szenzációsan játszottunk, nem ismertünk elveszett korongot, odaértünk a lövésekre.
A Kiskőrös csapata látszólag megzavarodott, és kétszer is kiállítást érően szabálytalankodtak a játékosaik. A második előnyből Bosits Botond révén meg is szereztük a vezetést a 15. perc elején: egy kapusról levágodó korongot ütött be közelről (1:0). A minimális előnyünket megőriztük a szünetig.

A második harmad első felében sajnos három elkerülhető gólt kaptunk kipattanóból lövésből visszatett korongból (1:3) Azonban a mieink nem adták fel: előbb Mazzag Bendegúz lőtte a vasra a korongot ziccerből, majd Németh Milán kiugrását követően csattant a lövése a palánkon. Óriási lehetőségek voltak, kis szerencsével be is akadhattak volna. A mi helyzeteink sajnos kimaradtak, de a vendég oldalon újabb két gól is született még a második harmad vége előtt (1:5).
A játékosokból láthatóan sokat kivett a két soros játék, így a második szünetben átálltunk három sorra, ahol két új igazolásunk is lehetőséget kapott: Fatalin László és Laski Gergő személyében.

A harmadik harmadban becsülettel küzdöttünk, de elfáradtunk és itt már teljesen az ellenfél akarta érvényesült, akik nyolc gólt szereztek ebben a játékrészben, a vége 13:1-es kiskőrösi győzelem lett.

Bosnyák Márkó edzőnk nyilatkozata: "Büszke vagyok játékosaimra, azt gondolom a szezon legjobb játékát mutattuk az első harmadban, amivel sikerült meglepni ellenfelünket, sőt még engem is. Kaptunk három szerencsétlen gólt a második harmad elején, ami nem törte meg a lendületünket, de a kétsorozásban nagyon elfáradtunk, valamint igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. Nagyon jó úton haladunk, hiszen hétről hétre jobb játékkal tudunk előrukkolni. Örülök, hogy ebbe a csoportba tudtunk kerülni, hiszen itt tudunk a legtöbbet fejlődni, amivel élnek is a játékosok. Szeretnénk megnyerni a soron következő összes mérkőzésünket az alapszakaszban, remélem ez a vágyam teljesülni fog, és azzal megmutatnánk, hogy jövőre számolni kell velünk a B csoport első helyéért folytatott csatában."

Gólszerzőnk: Bosits Botond

A mérkőzés felvételről itt megtekinthető.