Veszprémi Jéglovagok - Szombathelyi Pingvinek 4:9 (3:5, 0:2, 1:2)
U14 bajnokság 6. forduló, Veszprém. Játékvezetők: Mayer István, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Bergmann Bence, Bognár Gergely, Fullár Csanád, Fullár Emma, Herman Bence, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Mazzag Bendegúz, Moghioros Marcell, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Polgár Patrik, Simon Gergő, Szabó Bendegúz, Tulok Ágoston
Edző: Bosnyák Márkó

Sorsdöntő mérkőzést nyertünk meg a Veszprémi Jéglovagok vendégeként, így már az utolsó forduló előtt sikerült bebiztosítanunk helyünket a csoport első három csapata között. A találkozóra igen korán, már 6:30-kor útnak indult a csapat. Vagy a korai kezdés, vagy az edzőtábor okozta fáradtság látszott játékunkon az összecsapás első húsz percében. A második percben máris hátrányba kerültünk, de Németh Milán két remek egyéni megmozdulását követően a 7. percre sikerült megfordítanunk az állást. Ezt sajnos egy egy perces rövidzárlat követett, amikor a hazai csapat 2-szer is betalált a kapunkba. Szerencsére nem adták fel a mieink, és még a szünet előtt előtt háromszor is eredményesek tudtunk lenni Németh Milán, Tulok Ágoston és Mazzag Bendegúz révén, így 5:3-as szombathelyi vezetéssel várhattuk a folytatást. Az öltözőben sikerült rendeznünk sorainkat, hiszen a védekezésünk nem volt elég összeszedett (3:5).

A második harmadban Tulok Ágoston másodszor vette be a Jéglovagok kapuját, és Herman Bencének is sikerült feliratkozni a góllövők sorába. Ebben a játékrészben nem ütött gólt a Veszprém, kapusunk, Németh Lóránt remekül védte kapunkat. Az utolsó felvonást már nyugodtabban várhattuk négy gólos vezetésünk birtokában (7:3).

A harmadik játékrészben tovább tudtuk növelni előnyünket: Németh Milán már negyedszer volt eredményes, és Bognár Gergelynek is sikerült az ellenfél kapujába juttatni a pakkot Fullár Emma gyönyörű passzából, míg a hazai csapat csupán egyszer talált a mi kapunkba, így 9-4-es eredménnyel térhettünk haza.

Edzőnk, Bosnyák Márkó értékelése:
"Gratulálok csapatomnak a sikerhez, és ahhoz, hogy az első 3 helyet bebiztosítva a felső ágban megyünk tovább a középszakaszban. Az első harmadban nagyon rendezetlenek voltunk, amit az ellenfél csapata többször ki is használt. Szerencsére a szünetben rendeztük sorainkat, és a mérkőzés további részében magabiztos játékot mutatva irányítottuk a küzdelmet. Külön öröm, hogy emberhátrányban ezen a mérkőzésen sem kaptunk gólt, igaz egy védelmi megingás miatt emberelőnyben viszont igen. A KSI ellen egy újabb mérkőzés következik, ahol szeretném pihentetni pár játékosom, hiszen hosszú még a bajnokság."
Gólszerzőink: Németh Milán 4, Tulok Ágoston 2, Mazzag Bendegúz - Herman Bence - Bognár Gergely 1-1

A mérkőzés felvételről itt megtekinthető:

Fotók: Németh Zsolt

KSI - Szombathelyi Pingvinek 15:3 (2:1, 6:0, 7:2)
U14 alapszakasz 7. forduló, Budapest. Játékvezetők: Gyöngyösi Tamás, Eperjessy Zsombor

Szombathelyi Pingvinek: Németh Lóránt - Hegedüs Árpád, Fullár Emma, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Németh Milán, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő, Polgár Patrik, Szabó Bendegúz, Szolga Péter, Tulok Ágoston

A mérkőzés kezdete előtt, már biztosak lehettünk abban, hogy a felső ágra megyünk tovább, így edzőnk pár feljátszó pihentetése mellett döntött. Sajnos reggelre azonban 2 játékosunk belázasodott, így 13+1 fővel kellett elutaznunk Budapestre, ahol a KSI fogadott minket.

A mérkőzés első harmadában leginkább a KSI akarata érvényesült, mivel a sok hiányzó miatt kénytelenek voltunk átrendezni sorainkat. Ebben a periódusban a hazai csapatnak kétszer sikerült a kapunkba találnia, míg nálunk Németh Milán középreadásából Horváth Döme volt eredményes, aki ezzel megszerezete első gólját az U14-es korosztályban.

A második játékrészben ugyan becsülettel hajtottunk és küzdöttünk, de a fizikai fölényben lévő vendéglátó hatszor is betalált a kapunkba, nekünk nem sikerült gólt, gólokat szereznünk (8:1).

A harmadik harmadban az ellenünk jogosan megítélt végleges kiállítás megpecsételte sorsunkat, hiszen az 5 perces emberhátrány alatt négy gólt is kaptunk. A csapat erejét mutatja, hogy nem esett össze, hiszen a mérkőzés hajrájában Németh Milán kétszer volt eredményes, 15:3-as vereséggel térhettünk haza.

Bosnyák Márkó edzőnk értékelése: "A mérkőzésen végig küzdöttünk, aminek külön örülök, hogy egy percig sem adtuk fel. Azt gondolom az eredmény egy kicsit túlzó, de talán nem is ez a fontos. Gratulálni szeretnék az összes játékosomnak, aki a kvalifikáció során kivette a részét ebből a sikerből, azt gondolom ezzel, hogy a csoportunk 3. helyén végeztünk, sikerült meglepetést okoznunk. Bizakodóan várjuk a folytatást és keményen dolgozunk tovább, hiszen nem titkolt célunk az első négy hely valamelyikének megszerzése, hogy "A" csoportos ellenfelek ellen játszhassunk a rájátszásban."
Gólszerzőink: Németh Milán 2, Horváth Dömötör 1

Szombaton 12:00-kor hazai pályán fogadjuk a Sportországi Cápák csapatát.