U14 Fájó vereség a Kárpáti Farkasok ellen

Szombathelyi Pingvinek - Kárpáti Farkasok 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:1)
U14 bajnoki mérkőzés alapszakasz. Játékvezetők: Kocsány Balázs, Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek: Pongrácz Marcell, Németh Lóránt - Cselényi András, Fatalin László, Fullár Csanád, Herman Bence, Horváth Anna, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Kiss Bence, Kovács Bendek, Laki Csanád, Laski Gergő, Márffy Zsófia, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Moghioros Marcell, Pálmai Fülöp, Pásztorházi Gergő, Soós Máté, Török Lilla,
Edző: Bosnyák Márkó

A soron következő hazai mérkőzésünkön a Kárpáti Farkasok csapatát láttuk vendégül. Erre az összecsapásra is teljes kerettel, 20+2 fővel neveztünk. Edzőnk ismét lehetőséget adott egy U12-es játékosnak, hogy bemutatkozzon a "nagyok" között, ezúttal Kiss Bence kapott behívót. A bemelegítéskor már több meghatározó játékosunk is hiányzott a jégről, Kariusz-Horváth Máté és Bognár Gergely sem tudott részt venni a találkozón.

A mérkőzést remekül kezdték a mieink, a 6. percben Mazzag Bendegúz kapu mögül visszahúzott passzából, Fatalin László volt eredményes közelről (1:0). Nem sokáig örülhettünk, másfél perccel később egy kipattanót követően egyenlíteni tudott a vendég csapat (1:1). A folytatásban inkább a vendégek domináltak, sok kapura lövést engedtünk nekik, ugyanakkor hazai oldalon nem sok helyzetet tudtunk kialakítani. Kapusunk Pongrácz Marcell pazar teljesítményének köszönhetően a közel 20 vendég kapuralövésből több nem akadt be, így 1:1-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

A második harmadban első felében kivédekeztünk egy hátrányt, majd 10 perc alatt két könnyű gólt sikerült szereznie az érdi csapatnak. A 34. percben edzőnk egy időkéréssel és átszervezéssel próbálta meg felrázni az övéit. A 36. percben meg is érkezett a szépítő találat, Horváth Anna szerezte meg első gólját U14-es csapatunkban, Laki Csanád kapu mögötti forintos passzából, közelről volt eredményes (2:3). A harmad vége már a miénk volt, de egyenlíteni a második szünetig nem sikerült.

A harmadik játékrészben mindent egy lapra tettünk fel, nagy erőket mozgósítottunk, hogy még közelebb kerüljünk az ellenfelünkhöz. Vigyázni kellett, mert az érdi csapat kontrái életveszélyesek voltak, de Pongrácz Marci biztosan őrizte a kapunkat. Az egyenlítő találatra sokat kellett várni, hiszen a vendég kapus úgy tűnt "bedeszkázta" a kapuját. Az 55. percben egy kettős emberelőnyt sikerült gólra váltanunk, Laki Csanád középre adott passzából Mazzag Bende a kapus lábai között lőtte be az egyenlítő gólunkat. A harmad során több találat már nem esett, így jöhetett a hosszabbítás (3:2).

Edzőnk meglepő módon, 4:3 ellen, kapus nélkül kezdte meg a hosszabbítást, váratlan húzása sajnos nem sült el jól, hiszen a vendég csapatnak rövid időn belül sikerült az üres kapuba találnia. A vendég csapat így 2 ponttal gazdagodott, míg a mieink a kapott 1 ponttal még továbbra is vezetik csoportjukat a Veszprémi Jéglovagok gárdája előtt.

Bosnyák Márkó edzőnk véleménye: "Gratulálok a csapatomnak a mai játékhoz, ismételten sikerült hátrányból felállnunk. Szintén gratulálok Horváth Anna nagyon fontos első U14-es góljához. A hosszabbítás során nagy nyomást helyeztem a csapatomra, de úgy gondolom mindent meg kell tanulnunk az utánpótlás évek alatt, de természetesen vállalom a felelősséget a ráadásban bekapott gólért. Tovább dolgozunk és reméljük a hétvégi rangadón sikerül kárpótolnunk a szurkolóinkat.”

Gólszerzőink: Fatalin László, Horváth Anna, Mazzag Bendegúz