U14 Győzelem a Jégoroszlánok ellen is

2022.09.17.

Szombathelyi Pingvinek - Jégoroszlánok 6:0 (1:0, 5:0)
U14 B csoportos kvalifikációs mérkőzés, Szombathely. Játékvezetők: dr. Cseh Örs, dr. Szabó Krisztián

Szombathelyi Pingvinek - Pongrácz Marcell, Németh Lóránt - Bognár Gergely, Cselényi András, Fatalin László, Fullár Csanád, Herman Bence, Horváth Dömötör, Horváth Júlia, Jagodics Adél, Kariusz-Horváth Máté, Laki Csanád, Mazzag Bendegúz, Mazzag Sarolta, Pásztorházi Gergő, Soós Máté
Edző: Bosnyák Márkó

A második kvalifikációs összecsapásunk kevés szünet után egyből kezdődött, így nem sok idő jutott a pihenésre.

Jól kezdtünk, Laki Csanád egy kapu mögül szemtelenül visszahúzott lövésével előnyhöz jutottunk, ő pedig megszerezte első gólját egyesületünk színeiben (1:0). A következő percekben nem sikerült felpörögnünk, átvettük az ellenfél lassabb tempóját. Hiányzott a koncentráció, pontatlanok voltunk, de a védelem és a kapusunk jól állta a sarat. Több gól már nem esett a félidőben (1:0).

A második játékrészben sikerült visszatérnünk a saját játékunkhoz, és egy 5-0-ás második 20 percet sikerült összehoznunk, ahol Horváth Dömötör kétszer, Bognár Gergely, Soós Máté és Laki Csanád egyszer-egyszer tudott eredményes lenni. Kapus poszton új igazolásunk, Pongrácz Marcell pedig kapott gól nélkül hozta le az első mérkőzését (6:0).

Bosnyák Márkó edzőnk így látta: "Az eredményhez gratulálok, a mutatott játékon van mit javítanunk, hiszen felvettük az ellefelünk lassabb tempóját és sokszor öncélúan játszottunk. Pongrácz Marcell viszont kiváló formában védett, így szerencsére nem kellett izgulnunk. Jövő héten szombaton, a csoport rangadóján a Dunaújváros ellen nagy csata várható hazai jégen."

Gólszerzőink: Laki Csanád - Horváth Dömötör 2-2, Bognár Gergely - Soós Máté 1-1

Fotók: Németh Zsolt